Ülo Toomsalu • 13. november 2003 kell 6:07

EPL: Uue postiseadusega kallineks kirja saatmine

Väiksemate postifirmade hinnangul toob uus postiseadus kaasa nii ajalehtede kujukande kui ka kirjade saatmise kallinemise.

Uue seadusega saab ajalehtede ja ajakirjade kojukanne universaalseks postiteenuseks, mida saab pakkuda vaid firma, kes suudab seda teha ühtse hinnaga ja üle Eesti, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tallinnas, Tartus ja Pärnus ajalehtede varahommikuse kojukandega tegeleva Express Posti juhatuse esimehe Sven Suurraidi sõnul toob uus seadus kaasa ajalehtede ja ajakirjade kulude kasvu, kuna tõuseb kojukande hind suuremates linnades, mis omakorda võib tavatarbijale kaasa tuua ajakirjanduse tellimishindade tõusu.

Uus seadus teeb tema sõnul ka uutele tulijatele turuletuleku raskemaks, sest erinevalt Eesti Postist, kellel on olemas üle-eestiline kandevõrk, peavad nad selleks palju investeerima. Lisaks kaasnevat seadusega ajalehtede võimaluste vähenemine kojukandeteenuse osutaja valikul.

Lihtkirja kohaletoimetamisel kullerteenuse nime all Eesti Postile konkurentsi pakkuva D2D tegevjuhi Olle Koobi sõnul ei ole selge, kas firma saab tegevust jätkata, sest kõnealust teenust üle Eesti pakkuda on keeruline. ?Pole selge, kas Eesti Postil säilib konkurents või mitte,? ütles ta. ?Arvestades Eesti suurust, siis heal juhul mahub siia kaks üle riigi tegutsevat firmat.?

?Kui Eesti Postile tagatakse selle hinna arvutamisel monopol ja välistatakse võimalus teistele teenust pakkuda, siis kirja saatmise hind tõuseb,? ütles linnades Eesti Postist umbes 25 protsenti odavamalt teenust pakkuva D2D juht Koop.

Hetkel kuum