Viktoria Korpan • 18. november 2003 kell 11:18

PRIA väljastab 260 000 veisepassi

Homme alustab Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Amet (PRIA) veisepasside väljastamist.

Nädala jooksul saadetakse 9923 loomapidajale nende 260 600 veise jaoks passid, teatas PRIA.

Loomapidaja peab kontrollima talle saadetud veisepassile trükitud looma andmed ja enda andmed ning kinnitama need allkirjaga. Edaspidi saadab PRIA veisepassi loomapidajale 14 päeva jooksul pärast seda, kui loomapidaja teatas PRIAsse veise märgistamisest või riiki sisseveost. Veisepassi saamiseks ei pea loomapidaja esitama PRIA-le eraldi taotlust, veisepassid väljastatakse loomapidajatele tasuta.

PRIA peadirektori asetäitja Ahti Bleive sõnul on veisepasside eesmärgiks tagada parem kontroll loomade liikumise üle.

'Samas teeb veisepass paljudele loomapidajatele karjaarvestuse pidamise lihtsamaks ja veise ostmisel peaks saama uus omanik passist teada, millised vaktsineerimised on loomale tehtud,' lisas Bleive. 'Paljudes Euroopa Liidu riikides on veisepassid juba ammu kasutusel.'

Kui veis müüakse või saadetakse tapamajja, siis peab loomapidaja hoolitsema selle eest, et veisega läheks kaasa ka pass. Pärast veise tapmist tuleb pass saata PRIAsse tagasi.

Kõikidel Eestis elavatel veistel peab olema veisepass 1.jaanuariks 2004.a. PRIA-l on veisepasside trükkimiseks ja postitamiseks sõlmitud leping Eesti Maksekeskuse ASiga.

Hetkel kuum