Eesti ettevõtetes küünivad jõulupreemiad valdavas osas paari tuhande kroonini ning paljudes firmades piirdutakse töötajatele vaid sümboolse kingi tegemisega.
Märksa suuremat palgalisa on aasta lõpus oodata paljudel riigiametnikel. Neile ei maksta küll jõulupreemiat, kui aasta lõppu langevad neljanda kvartali töötulemuste analüüs ning sellest tulenevalt makstav tulemustasu, kirjutab Postimees.
Paljud riigiasutused on oma tulemustasu aga juba välja maksnud oktoobris ja novembris. Ainsa ministeeriumina maksab tänavu oma inimestele jõulupreemiat kaitseministeerium.
Suuremat jõulupreemiat võivad oodata Eesti Energia ning Elioni töötajad, kuid nendegi jõulupreemiad ei ületa paari tuhande krooni piiri.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Jõulupreemia maksmise põhjus ei ole aga siiski vaid juhtkonna heasoovlikkus, vaid töötajatega sõlmitud kollektiivleping.
Eesti Energia kõik töötajad peale juhatuse liikmete saavad enne jõule preemiana 1700 krooni. Juhatus peab selleta läbi ajama.
Riigifirma pressiesindaja Riina Vändre sõnul näeb jõulupreemiat ette ametiühinguga sõlmitud kollektiivleping.
Paljud ettevõtted, kelle tegevust kollektiivleping ei kitsenda, peavad jõulude ajal oma töötajaid meeles märksa väiksemate kingitustega või siis üldse mitte.
Edelaraudtee juhi Henn Ruubeli sõnul on jõulud ikkagi eelkõige perekondlik püha ning raha maksmist ta sellel puhul kõige õigemaks ei pea.
Prisma juhi Arttu Laine sõnul viis kauplusekett oma töötajad tänavu teatrisse ning pärast seda toimus väike koosviibimine. Vahetult enne jõule tehakse kõigile töötajatele ka väiksem kingitus.
Laine sõnul toimitakse samuti ka näiteks keti Soomes asuvates poodides, kus töötajatele korraldatakse pidu ning antakse väiksem kingitus, nagu näiteks kohvipakk või pudel veini.