EPL: Riik palkab tipphäkkerid e-hääletust katsetama

20. jaanuar 2004, 07:41

Kui riigi palgatud ?häkkerid? ei suuda sügisel nurjata e-hääletuse pilootprojekti, saavad ID-kaardi omanikud 2005. aastal valida volikogusid.

Interneti teel hääletamist katsetab valimiskomisjon Tallinnas korraldatava rahvahääletuse ajal. ?Me tellime häkkerid, et võimalikud turvaaugud välja tuleksid,? ütles valimiskomisjoni esimees Heiki Sibul Eesti Päevalehele.

Projektijuhi Tarvi Martensi väitel hakkavad süsteemi testima krüptograafia vallas kompetentsed häkkerid, kelle jaoks tehakse ründamine hästi mugavaks. Kui süsteem rünnetele vastu peab, rakendub e-hääletamine juba järgmise aasta kohalikel valimistel, millega Eesti teeks maailmas ajalugu. Nii Sibula kui ka Martensi sõnul on eesmärgiks seatud maksimaalne turvalisus.

?Turvalisus peab olema suurem kui internetipangas,? ütles Martens. Neli kuud ette valmistatud e-hääletuse kontseptsiooni üheks osaks on põhjalik turvaanalüüs. Hetkel on kriitiliseks kohaks tulevane e-valimiste kodulehekülg, mistõttu tuleb välistada võltsserverite loomise võimalused.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing