Gea Velthut-Sokka • 20. jaanuar 2004 kell 14:25

Avo Viiol pääseb kümne päeva pärast vanglast välja

Kultuurkapitalilt 8,5 miljonit krooni riisunud endine kultuurkapitali juht Avo Viiol vabaneb kümne päeva pärast vanglast.

Tartu maakohus rahuldas teisipäeval Viioli taotluse enne tähtaega vanglast vabastamise kohta ning mees vabaneb kümne päeva pärast, kirjutas Eesti Päevaleht Online.

Kohus määras 44-aastasele Viiolile katseaja ning määras ta kriminaalhooldaja järelevalve alla.

Kaitsepolitsei võttis Viioli vahi alla 13. augustil 2002, seega täitus tema 2 aasta ja 8 kuu pikkusest vanglakaristusest pool 14. detsembril 2003.

Esimesel võimalusel esitas Viiol taotluse ennetähtaegseks tingimisi vabanemiseks. Kohtusse ei jõudnud taotlus enne jõule ja aastavahetust, sest vajalik oli ka tulevase kriminaalhooldaja seisukoht.

Viiol kandis karistust selle eest, et ta ajavahemikul 1999. aasta detsembrist kuni 2002.aasta augustini omastas Eesti Kultuurkapitali tegevdirektorina ametiseisundi kuritarvitamise teel tema korralduses olevat kultuurkapitali vara kokku 8 521 910 krooni ulatuses.

Lisaks jäi Viiol süüdi ametialases võltsimises, kuna eesmärgiga varjata Eesti Kultuurkapitalilt raha riisumist võltsis ta kultuurkapitali pangakontode ja väärtpaberikontode väljavõtteid, mis esitas raamatupidamisse.

Hetkel kuum