Toyota tõusis maailma teiseks autotootjaks

26. jaanuar 2004, 09:53

Toyota Motor Corp müüs möödunud aastal 6,78 miljonit sõidukit ning tõusis General Motorsi järel maailma teiseks autotootjaks.

Aastaga kasvas Toyota läbimüük 10% võrra. Kolmandaks tõrjutud Ford müüs 60000 sõidukit vähem, kirjutab uudisteagentuur Reuters.

Kaua aega oodatud kohavahetuse taga oli see, et ?suur kolmik? kaotas Toyotale kliente omal koduturul ning lisaks sellele on USA autotootjad võrreldes Toyotaga nõrgad Aasias.

Toyota liigub järjekindlalt oma eemärgi suunas, milleks on haarata järgmiseks kümnendiks 15% maailma autoturust. Hetkel kuulub Jaapani autootjale 11% turust, jäädes sellega alla vaid General Motorsile, mille käes on turumahust 14,7%.

Toyota turuväärtus on üle 120 mld dollari (1,47 triljonit krooni) ehk rohkem kui USA suurimatel autotootjatel Fordil, General Motorsil ja DaimlerChrysleril kokku.

Samuti on Jaapani autotootja 7 mld dollarine aastakasum ning ka reitinguagentuuri Standard Poor`s antud krediidireiting AAA tugevalt kõikidest teistest parem.

Fordi tegevjuht Nick Scheele on selle kuu alguses kompanii kohakaotust põhjendanud sõnadega: ?Ma sooviksin, et meil oleks samasugused võimalused Jaapani turul nagu neil meie turul. Me olime Jaapanis turuliidrid 30ndate alguseni kuni meid sealt välja löödi. Olgem ausad. Me ei saa müüa oma autosid Jaapani turul. Nad ise müüvad aga Jaapanis 2 miljonit autot aastas. Arvestame selle numbri välja ja vaatame milline on seis siis.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing