Ettevõtjad, küsige ise julgemalt toetusi!

Tea Varrak 28. jaanuar 2004, 00:00

Ettevõtja jaoks on olulisim kõige mahukam tõukefond, Euroopa Regionaalarengu Fond (ERDF), mille EASile eraldatav summa on ligi 119 miljonit krooni.

Riiklikku abi ja tulevikus ka eurotoetusi saavad EASi kaudu eelkõige projektid, mis loovad või säilitavad töökohti, on suure ekspordipotentsiaaliga ja tehnoloogia- või teadmistema-hukad. Toetust väärivat projekti iseloomustab hea äriidee ja jätkusuutlikkus.

Tegelikult ei pea ettevõtjad ootama, kuni rahalaev Euroopast kohale jõuab, sest Eesti riigi poolt rahastatavad toetusprogrammid on EASis endiselt avatud. Näiteks rahuldati eelmisel aastal umbes 85% esitatud taotlustest. Ühtekokku rahastati ettevõtluse ja regionaalprogrammide raames pisut alla 3000 projekti koguväärtuses umbes 300 miljonit krooni. Ka projektide dokumentatsiooni kordaajamist on EASis lihtsustatud. Projektide rahastamise puhul eeldavad tõukefondidest laekuvad summad panust Eesti riigilt ja taotlejalt. EAS aitab ja nõustab abivajajaid.

Ettevõtja abistamiseks on loodud maakondlike arenduskeskuste võrgustik, samuti võib pöörduda EASi konsultantide poole. Riigi esmaseks ülesandeks on suunata EL struktuurifondidest saadavad summad sektoritesse, mis vajaksid normaalse arengutempo aeglustumise tõttu toetust.

Ka ettevõtjad ise võiksid olla toetuste küsimisel hoopis aktiivsemad. Juba rahvasuu teab, et küsija suu pihta ei lööda. Erinevatesse projektidesse suunatava raha maht ei hakka sõltuma mitte niivõrd Brüsseli bürokraatiast, kuivõrd just meie endi võimest genereerida jätkuvalt selliseid ideid, mis leiaksid laiemat kõlapinda ka mujal maailmas.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing