Pealinna juhid ei täida kohtu otsust

Tiit Ulas 31. märts 2004, 00:00

Kohtud on seadusandjate ja täitevvõimu kõrval võrdväärseks võimukeskuseks demokraatlikus riigis. Selle võimu otsuste eiramine kujutab endast tegelikult vastuhakku seaduslikkusele Eestis. Üüri piirmäärade kohtuotsus kohustas Tallinna linnavalitsust andma Eesti Õigusjärgsete Omanike Liidule (EÕOL) konkreetse vastuse ? selgituse, miks kolme aasta jooksul ei ole Tallinnas tagastatud majade üüri piirmäärasid korrigeeritud, kuigi seadus näeb seda ette igal aastal.

Linnavalitsus väidab põhjendusi esitamata, et kolme aasta eest tõsteti üüri piirmäära tänase 15 kroonini ruutmeetri kohta sedavõrd piisavalt, et see korvab hindade kasvu siiani. Kui linnavõimud nii arvavad, pidid neil 2001. aastal olema täpsed kalkulatsioonid väite tõestamiseks. Selle esitamist omanikele kohtuotsus faktiliselt nõuabki. Tegelikult edastati kohtueelne paljasõnaline seletus ? mingit tõestusmaterjali polnud.

Säärane vastus omanikke ei rahulda. EÕOL astub samme kohtuasja sisule vastava selgituse saamiseks. Ka eetiliselt jätab linnavõimude selline tegevus väiklase pusimise mulje situatsioonis, kus linnavalitsus kohtus kolmanda sektori organisatsiooniline kaotas. Põhimõtteliselt peaksid hoopis linnavalitsus ja volikogu avaliku sektori esindajatena kolmandale sektorile seaduskuulekuse eeskuju andma. Toimuv näitab, kui vajalik on piirüüri kaotamine riiklikul tasemel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:19
    Otsi:

    Ava täpsem otsing