Ülo Toomsalu • 13. aprill 2004 kell 6:07

EPL: Tallinna kesklinna sissesõidu võiks maksustada

Ülemaailmse ühistranspordi assotsiatsiooni (UITP) peasekretär Hans Rat ning direktor Brigitte Ollier soovitasid kehtestada Tallinnal kesklinna sissesõidu maks.

Tallinlaste hulgas ei ole ühissõidukid populaarsed, tipptundide ajal sõitu peetakse suureks katsumuseks ning võimalusel kasutatakse autot, kirjutab Eesti Päevaleht.

Brigitte Ollier: Londonis kehtestati autostumise vastu näiteks ülekoormatuse tasu. Viis naela (119 krooni) kasseeritakse kõikidelt juhtidelt, kes autoga kesklinna sisenevad. Maksu tulemusena on ühistranspordi paindlikkus ja kiirus Londonis tunduvalt kasvanud. Ma ei näe põhjust, miks Tallinnas ei võiks sellist maksu kehtestada.

Hans Rat (H.R.): Eesti majandus kasvab hoogsalt, Tallinna kinnisvarahinnad on laes, midagi on toimumas. Samas vilets ühistransport kiire majandusarengu tingimustes tähendab ülekoormatust, mis omakorda tähendab ajakadu ja saastatust.

H.R.: Sõidukid on normaalsest tunduvalt vanemad, peab uued ostma. Ka siinne piletisüsteem on pisut ajast ja arust. Ühistranspordivõrk kui selline on hea. Peamine erinevus teiste Euroopa linnadega võrreldes on see, et siin ei toeta riik ühistransporti. Loogiline oleks, et inimesed, kes tulevad väljastpoolt linna ning maksavad maksud linnast väljas, osaleks samadel alustel linna transpordi finantseerimises.

Hetkel kuum