Peeter Raidla • 11. august 2004 kell 9:25

Saaremaa Laevakompanii sihib laevaühendust Lätiga

Saaremaa Laevakompanii (SLK) ja Ventspilsi vabasadam töötavad Ventspilsi ja mõnda Saaremaa sadamat ühendava laevaliini alustamise nimel.

Proovireisi teeb SLK parvlaev Scania juba 20. augustil. Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Tõnis Rihvki sõnul loodetakse regulaarse laevaliiklusega Ventspilsi ja Saaremaa vahel alustada 2005 aasta kevadel.

'Esimese reisi teeb Scania 20. augustil Roomassaarest, Ventspilsi sõit võtab sellest sadamast aega orienteeruvalt 4,5 tundi. Ventspilsi-Mõntu liin oleks atraktiivsem just läti turistidele, kelle jaoks Sõrve säär on üks lemmikkülastuskohti, samuti lüheneks laevaühendus kahe riigi vahel kolmele tunnile. Me töötame mõlema alternatiiviga,' sõnas Rihvk.Tema sõnul on täna veel vara rääkida, milline saab olema uue laevaliini graafik ja piletihinnad.

Ventspilsi vabasadama marketingi- ja arendusdirektori Igors Udodovsi sõnul näeb Ventspilsi Sadam sellistes projektides tulevikuks suurt potentsiaali, sest lisaks Kurzeme ja Ventspilsi elanikele avardab see ka Leedu turistide reisimisvõimalusi. ?Projekti elluviimiseks toimuvad sadamas ka juba mõningad rekonstrueerimistööd, nagu sadama rambi kohandamine liinil sõitma hakkava reisiparvlaeva vastuvõtmiseks?, rääkis Udodovs.

Praegu Kuivastu-Virtsu liini teenindav parvlaev Scania võtab korraga peale kuni 400 reisijat ja 80 sõidukit. Septembris rendib SLK teise suurema parvlaeva St.Ola Islandi operaatorile.

Rihvki sõnul on välisfirmad huvi tundnud veel ühe suurema parvlaeva rentimise vastu. Tõnis Rihvki sõnul üritab laevakompanii maandada uute projektide kaudu riske, mis on seotud praamiliikluse lõppemisega käesoleva aasta septembris. Rihvki sõnul ei ole SLK pädev kommenteerima, kuidas praamiliiklust mandri ja Lääne- Eesti saarte vahel edasi korraldatakse.

Hetkel kuum