EPL: Kallas lubas ühiserakonna juhi koha jätta Partsile

02. november 2004, 07:14

Juhan Parts ja Siim Kallas allkirjastasid juba tänavu jaanuaris kokkuleppe erakondade ühinemiseks.

Muu hulgas lepiti kokku, et juhiks jääb Res Publica esimees, kirjutab Eesti Päevaleht.

Esimees kinnitatakse Res Publica ja Reformierakonna baasil ühinenud erakondade liitkongressil hiljemalt järgmise aasta veebruaris, seisab 13. jaanuaril allkirjastatud ja eile Res Publica poolt avalikustatud memorandumis. Ühinemine peaks olema lõpule viidud hiljemalt järgmise aasta 31. märtsiks ehk seitse kuud enne järgmisi kohalikke valimisi ning kaks aastat enne uusi Riigikogu valimisi.

Ühinemismemorandum valmistati talvel ette väga kitsas ringis ning selle peamised initsiaatorid olid Parts ja Kallas. Memorandumist on teadlik ka novembri lõpul Reformierakonna uueks esimeheks saav praegune aseesimees Andrus Ansip. Muidu poleks ta tõenäoliselt saanud Kallase õnnistust erakonna uue juhi kohale astumisel. Samuti oli allkirjadest teadlik erakonna teine aseesimees Meelis Atonen.

Reformierakonna allikate sõnul ei taju osa erakonna juhte liitumissoovi ei oma erakonnas ega ka rahva ootust ühe suure paremjõu järele. Nagu ütles üks kõrge Reformierakonna poliitik: ?Täpsemalt võiks öelda, et ainus, kes veel viitsib liitumisteemal viisakat nägu teha, on Andrus Ansip

Ühinemise võib probleemseks muuta Res Publica vähene populaarsus. Kokkuleppe sõlmimisel oli Res Publica populaarsus veel suurem kui Reformierakonnal, nüüd aga vastupidi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing