Hea finantsseisuga firma PRIAst struktuuritoetust ei saa

Merike Lees 05. november 2004, 00:00

Liiga hea finantsseis sai otsustavaks ASi Põltsamaa Felix taotluse tagasilükkamisel PRIAs, kui ettevõte üritas meetme 3.2 alt saada põllumajandussaaduste töötlemise ja turustamise parandamise investeeringu toetust.

?Meie finantsseis on hea, pole suuri pikaajalisi kohustusi, mistõttu leiti, et saame ka ilma toetuseta hakkama,? rääkis ASi Põltsamaa Felix tehase direktor Toomas Rell.

See oli Põltsamaa Felixi esimene kogemus PRIAga, mis lõppes äraütleva vastusega. Võrdluseks on Rellil tuua kolm EASile esitatud toetustaotlust, mis kõik on saanud positiivse vastuse. Peale selle antakse nõu, kuidas taotlusi koostada, rääkis Rell.

Pealegi on PRIAs väga lühikesed taotlusvoorud. ?Kellel projekt sahtlis valmis ei ole, ei jõua seda niivõrd lühikese taotlustähtajaga ka valmis,? sõnas Rell.

EASi toel on Põltsamaa Felix saanud infrastruktuuri arendamise toetust uue puurkaevu rajamiseks ning kaks korda nõustamistoetust, mis mõlemad on kulunud EASi ja PRIAsse esitatavate projektide ettevalmistamisele.

Kuna järgmisel aastal on Põltsamaa Felixil kavas teostama hakata soojusenergeetika projekti, tuleb laenu võtta. ?Võib-olla annab see põhjuse PRIA toetusele loota,? märkis Rell.

PRIA toetuste osakonna juhataja asetäitja Mati Mõtte sõnul tuleneb sellekohane otsus riikliku arengukava kolmanda prioriteedi meetmete määruse tingimusest. ?Toetust saab taotleda vaid sellele osale, mis jääb taotlejal puudu laenu- ja omavahenditest,? selgitas Mõtte.

EASi vanemkonsultandi Anu-Maaja Palloki sõnul ei ole neil liiga head näitajad kunagi takistuseks saanud. EASis selliseid hindamiskriteeriume ei ole, kinnitas ta.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 14:52
    Otsi:

    Ava täpsem otsing