EPL: Eenmaa pürgimas Võru linnapeaks

08. november 2004, 08:00

Reformierakonna meediajuht Urmas Krull kinnitas eile õhtul lakooniliselt, et kunagine Tallinna meer Ivi Eenmaa võib saada Võru linnapeaks.

?On võimalik,? ütles Krull. ?Jutte on olnud.?

Reformierakonna Võru piirkonna arendusjuht Aire Mäesalu keeldus küll täpsematest kommentaaridest, kuid ütles, et otsuse, kellest saab Võru järgmine linnapea, langetab partei Võru linna piirkonna juhatus lähipäevil, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Koosolek toimub teisipäeva õhtul. Kaks kandidaati on kohal ja siis otsustatakse,? ütles Mäesalu, jättes kandidaatide nimed avaldamata.

Reformierakonna Võru linnavolikogu saadikurühma juht Erki Saarman pidas samuti varajaseks avaldada, kes on kandidaadid, kuid ei lükanud ka Eenmaa kandideerimist ümber.

Eenmaa ise jäi terve pühapäeva jooksul kommentaarideks kättesaamatuks.

Võru senine reformistist linnapea Ando Hagel on ametis olnud kaks aastat, kuid esitas reedel lahkumisavalduse, andmata täpsemaid selgitusi. Kohaliku ajalehe Võrumaa Teataja juhtkiri ei paku julgeid oletusi, küll aga hindab, et opositsioonijõudude surve polnud siin ilmselt küllaldaseks põhjuseks. ?See on tema isiklik otsus,? ütles Saarman Eesti Päevalehele. ?Need kaks aastat on olnud pingeline aeg.?

Ametit maha panna sooviva Võru linnapea võimaliku mantlipärija Ivi Eenmaa soov saada Eesti kultuuriata?eeks Moskvas ebaõnnestus, sest ehkki ta võitis märtsis konkursi, otsustas Venemaa teda sellele ametikohale mitte lasta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing