Svedbergsi keraamikatehas saab homme katuse alla

Inno Tähismaa 09. november 2004, 00:00

Homsel pidulikul sarikapeol Harjumaal Saku ja Laagri vahel asuvas Tänassilma tehnopargis annavad planeeritavast ülevaate Rootsi Svedbergsi tegevdirektor Jörgen Ekdal ja finantsdirektor Ola Österberg, samuti Eesti ettevõtte Svedberg Ceramics AS tegevdirektor Peter Shilling, teatas firma esindaja.

Svedbergsi 75 miljonit krooni maksvas Eesti tehases alustab esimeses etapis tööd 80?100 inimest. Tootmist planeeritakse alustada aprillis, personali komplekteerimine algab juba detsembris.

Eestis hakatakse tootma peamiselt keraamilisi kraanikausse, du?ialuseid ja tualetipotte. Siiani vaid Põhjamaades ja Eestis müüdud toodangut hakatakse edaspidi turustama ka Lätis ja Leedus Svedbergsi kaubamärgi all.

Saku vallavanem Sven Kesler ütles investeeringut kommenteerides, et seni on paljud Tänassilma tehnoparki asunud ettevõtted Tallinnast välja kolinud, seega ei ole tegemist otseselt uute töökohtade loomisega, pigem laiendamisega. ?Svedbergs rajab Eestisse oma esimese tehase, mis on ka Eesti mastaabis oluline majandussündmus, rääkimata loodavast sajakonnast töökohast,? lisas Kesler.

Tema sõnul on valla seisukohalt just taolised ettevõtted teretulnud, sest võimaldavad vallaelanikele töökohti luua ja seeläbi ka vallaelanike arvu kasvatada.

Tänassilma tehnopargi tulek oma 1000 töökohaga on teravalt päevakorda tõstnud ühistranspordikorralduse Tallinna ja Tänassilma vahel. Vallavanema sõnul on Tallinna transpordiametiga alustatud läbirääkimisi linnaliinide pikendamiseks tehnoparki.

Svedbergsi käive oli möödunud aastal 600 miljonit krooni ning kasum 94,5 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing