Esietendub ZUGA lastekas

Christel Karits 12. november 2004, 00:00

ZUGA eesmärk oli teha etendus, mis ergutaks vaatajate fantaasiat ja tõmbaks kaasa. Lapsi ootavad kolm tüdrukut, kes tantsu ja liikumise abil panevad nende kujutluspildi tööle.

?Kui kaks keha teineteise ümber mässitult mööda põrandat ronivad, kas siis lapsed näevad selles kuuseokast tassivat sipelgat ja vaatavad põnevusega või ütlevad, et see pole ju tants? Või on nende jaoks põnevad üksteisele lähenevad põlved või itsitavad varbad?? arutleb üks tantsijatest ja idee autoritest Kaja Tikas. Ta selgitab, et liikumisega annavad nad kätte niidiotsi, kust laps saab ise oma lugu edasi mõelda.

Tantsijad pakuvad vaatamiseks igapäevaelus harjumatuid olekuid ja olukordi. Lastele jääb võimalus ise mõelda, kas harali jalgadega liikuv inimene on putukas või hoopis müstiline kombitsatega olend või on see ilus tants või

Joon lava ja publiku vahel puudub ja nii on lastel võimalik ka ise mängu sekkuda, kas tormilise reageeringu või mängulustiga, võib-olla tekib hoopis soov hetkel toimuvat sõbraga arutada. See kõik on lubatud. ?Me ei ütle neile, et nüüd tehke. Me tekitame atmosfääri, et nad ise tahavad teha,? lubab Kaja Tikas. ?Kui rütmiga natuke norida, hakkavad nad kaasa liikuma,? teab ta varasematest kogemustest. Nagu sedagi, et koos oma emaga tulles ei taha asjast suurt välja tulla, sest laps ei tunne end vabalt. Seetõttu ongi etenduse õnnestumiseks saali palutud ainult 6- kuni 10aastased vaatajad. Vanematele ja õpetajatele, kes saadavad lapsed etendusele, on mõeldud eraldi programm ?puhvetis?, kus saab juua teed ja kohvi, mängida lauamänge ning vaadata multifilme.

?ZUGA lasteka? idee ja teostus pärineb Kaja Tikaselt, Tiina Möldrilt ja Helen Reitsnikult. Etenduse kunstnik on Kalle Tikas ning multifilmide autor Maike Lond. Etendust toetab Eesti Kultuurkapital, Kanuti Gildi Saal ja Eksperimentaalse Liikumise Keskus.

ZUGA Ühendatud Tantsijad tulid kokku 1999. aastal. Tänaseks on nad loonud üheksa etendust ning esinetud on Leedus, Poolas, Venemaal, Rootsis, Soomes, Saksamaal, Rumeenias, Hollandis, Inglismaal ja USAs.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 09:27

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing