PM: Eesti parfüümitööstuse loomine on takerdunud

12. november 2004, 08:22

Eestis tegutsevate üksikute lõhnameistrite soovi alustada tõeliste parfüümide tootmist pärsivad nii Euroopa Liidu ranged nõuded kui ka rahapuudus.

Üks Eesti väheseid parfüümivalmistamise eksperte, enam kui 200 eksklusiivse parfüümi looja Riina Tartu kinnitas, et alustaks kohe oma ettevõtmise laiendamist, kui suudaks täita eurodirektiivides kehtestatud reegleid, kirjutab Postimees.

«Parfüümitootmine on valdkond, mis nõuab tootmise laiendamiseks põhjalikku ettevalmistust ja ka spetsialistide olemasolu,» rõhutas Tartu. Tema sõnul kujuneksid tootmise laiendamisel looduslike õlide baasil valmistatud Eesti lõhnaõlide hinnad maailmakuulsate tootjate parfüümide hindadest madalamaks.

«Eestis toodetakse küll mitmesugust kosmeetikat,» märkis Tartu, kelle andmetel ei tooda aga peale tema keegi Eestis sellisel kujul parfüüme. Suurema tootmise alustamiseks on vaja põhjalikku eeltööd ning loomulikult raha.

«Mõned tualettvee tootjaid on aegade jooksul siiski Eestis olnud,» kinnitas kosmeetikaettevõtte AS Orto arendusdirektor Aare Ignat, kelle sõnul nõuab kvaliteetse parfüümi tootmine häid spetsialiste. «Piltlikult öeldes ei ole Eestis praegu nii häid ninasid, mida parfüümi loomiseks aga väga vaja on,» lisas Ignat.

Tervisekaitseinspektsiooni avalike suhete nõuniku Agnes Jürgensi sõnul ei suuda aga isegi maailma kõige suuremad ja tuntumad parfüümitootjad tagada oma toodete kasutamise puhul 100-protsendilist ohutust, sest ikka leidub kuskil inimene, kes on tundlik mõne koostisaine suhtes.

Riina Tartu alustas eksklusiivsete parfüümide valmistamist 1990. aastate teisel poolel. Ta tutvustab nädalavahetusel oma parfüüme Tallinna botaanikaaias.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing