Pärnu PM: Piimakombinaadi varemetest sünnib pool miljardit maksev keskus

15. november 2004, 08:26

Kui Pärnu linnavolikogu neljapäeval Turba 2 detailplaneeringu vastu võtab, võib piimakombinaadi varemetele kerkida 70 000ruutmeetrine kaubanduskeskus.

Praeguste ehitushindade järgi maksaks keskus vähemalt 560 miljonit krooni, kirjutab Pärnu Postimees.

Keskuse ehitaja, Port Artur Max OÜ juhatuse liige Kaido Kruusoja ei taha Pärnu suurima investeeringu täpset maksumust prognoosida. ?Võib ju ruutmeetrid ligi 8000 krooniga korrutada, aga ehitame etapiviisiliselt ning aja jooksul ehitushinnad muutuvad,? lausus ta.

Praegu on Pärnu suurim ostukeskus 11 500ruutmeetrine Kaubamajakas, mis maksis ligi 150 miljonit krooni. Jagades hinna ruutmeetrite arvuga, kujuneb keskuse ehitusmaksumuseks 13 000 krooni ruutmeeter.

Kunagisest piimakombinaadist jäävad alles kontori ja tootmishoone karkassid. Ülejäänu lammutatakse ja ehitatakse uus hoone asemele. ?Siin peaks olema 7000ruutmeetrine või suurem hüpermarket, kaubandus alates ehitusmaterjalidest ja lõpetades riietega, mõni vaba aja keskus,? avab Kruusoja uue keskuse sisu.

Täpsemalt ei taha Kruusoja võimalikest rentnikest rääkida. Rõhutab vaid, et Port Artur Max ei müü midagi, vaid laseb kõik ise valmis ehitada ja rendib välja.

Vaadates Eestis tegutsevaid jaekaupmehi, võivad uue kaubakeskuse vastu huvi tunda Rimi, Maksimarket ja VP Market oma Maximaga.

Kruusoja sõnutsi oleks samuti Via Baltica äärde jääv kaubandus- ja vaba aja keskus Tallinna poolt tulles esimene koht, kus turist linna ääres peatuse teeb. Peale selle arvestab ta Ülejõe elanikega, kes on ostukeskuste puudumise üle nurisenud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing