Suurhall tahab aktsionärid osaluseta jätta

Krista Taim 10. detsember 2004, 00:00

Eile õhtuhämaruses kogunesid tõsiste nägudega väike- ja keskmised aktsionärid suurhalli ümarlaule asja arutama.

Kohale tulnud inimeste meelepaha oli suunatud peamiselt selle vastu, et halba majanduslikku seisu oli seni varjatud.

Äripäevaga vestelnud aktsionäride sõnul on sündimas suuraktsionäride sulitemp, mis jätab väike- ja keskmised aktsionärid kõigest ilma ja paneb nad uuesti maksma.

Suurhalli juhtkond on tagantjärele 2002. aasta aruannet parandades vähendanud suurhalli maksumust 169 miljonilt 100 miljoni peale. Aktsionäride sõnul tähendab see just nende panuse nullimist. Kui 2001 aastal B- ja C-aktsiaid müüdi, laekus ülekursiga 77 miljonit krooni.

Estconde Investi juhi Matti Karumaa sõnul võib nullimise taga olla soov lahti saada B-ja C-aktsionäridest, et siis suurhall maha müüa. Praegust hinda 100 miljonit peab ta selgelt liiga väikseks ja imestab, et hinnapakkumine võeti vaid ühelt kinnisvarafirmalt.

?See tuli ootamatult, olnuks viisakas aktsionärid kokku kutsuda, öelda, et on probleemid, küsida, mida teeme, aga kohe pandi ette nullimise temaatika,? sõnas ta enne ümarlauda.

?Meid, väikeaktsionäre, on petetud. Praegu loen äriregistrist bilanssi ja näen, et maja on allahinnatud. Nüüd pakutakse veel varianti, et me maksaks peale ja kui ei maksa, siis kaotame lihtsalt selle raha,? sõnas kahe tooli omanik Katrin Kaasik.

?Maja seisab püsti, üritused ka on toimunud, tahaks teada kus on raha. Kas on mõni ära varastanud, kas on halvasti juhitud?? küsis Tõnu Viilmann vahetult enne kogunemist.

Loo?iomanik, Ehitustööriista juht Ivar Valdmaa nimetas olukorda varguseks, millega ta pole nõus. Samuti loo?i ja B-aktsiate omanik, ASi Kohuke juhataja Margus Kangur sõnas, et on nõus vaid sellise lahendusega, kus B- ja C-aktsiate omanikke ei nullita.

Suurhalli juhatuse esimees Aivar Sirelpuu ei soovinud kommenteerida aktsiakapitali vähendamist, viidates aktsionäride koosolekule, mis langetab lõpliku otsuse.

Tema sõnul on suurhalli majanduslik olukord halb. Omakapitali ja kahjumi tasakaalustamiseks oleks vaja 35 miljonit krooni. Just nii palju loodetakse saada aktsiate uuest märkimisest.

Varem on ajakirjanduses olnud juttu, et Eesti Näituste omanik Igor Pihela soovib osta Aivar Riisalult ja Toonart Rääskilt enamusosaluse Rocca al Mare suurhallis. Plaaniks kolida messihallid Pirita tee äärest suurhalli kõrvale. Sügisel kinnitas Pihela ajakirjandusele, et käivad läbirääkimised suurhallist 67 protsenti omava Neckman Groupiga ning väikeaktsionäride Tallinna linna ja riigiga osaluste omandamise üle.

Sirelpuu sõnul on see vaid spekulatsioon ja mingeid kokkuleppeid pole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 14:58

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing