Tulumaksureformi ideede konkursi lõpp lükkub veebruari

17. detsember 2004, 08:40

Rahandusministeerium, Kaubandus-Tööstuskoda ning Äripäev lükkavad tulumaksureformi ideede konkursi lõpptähtaja 1.veebruarile 2005.

Esialgselt planeeritud tähtajaks, 15.detsembriks, ei laekunud zhüriile piisaval arvul töid. Konkursitööde auhinnafondi suuruseks 50 000 krooni, teatas rahandusministeerium.

'Soovime konkursist osavõtjate ringi suurendada ja oleme selles osas alustanud aktiivset koostööd majandusharidust andvate ülikoolidega. Tagasiside on rõõmustav ? nii meie kui nende nägemuses on üheks oluliseks sihtgrupiks ideede genereerimisel tänased majandustudengid. Koostöö ülikoolidega aitab meil konkursi materjalid paremini kättesaadavaks teha ka tudengitele, näiteks kasutada maksunduse kursuste raames,' ütles rahandusminister Taavi Veskimägi.

Tulumaksureformi ideede konkursi eesmärgiks on koguda ettepanekuid Eesti äriühingute tulumaksusüsteemi reformimiseks peale 31. detsembrit 2008, kui lõppeb Eestile ELi liitumislepinguga antud üleminekuperiood tulumaksuseaduse kooskõlla viimiseks ema-tütarühingu direktiiviga (90/435/EMÜ). Zhürii ootab ideid ning nägemusi, millisena võiks uus tulumaksusüsteem välja näha, et soosida jätkuvalt ettevõtlust ning majanduse arengut.

Konkursile on oodatud osalema nii füüsilised kui juriidilised isikud. Ideed kirjeldava töö pikkus ei ole piiratud. Enam kui viie lehekülje pikkustele töödele tuleb lisada sissejuhatav kokkuvõte. Parimaid ettepanekuid tutvustatakse Äripäevas ning võimaluse korral koos zhüriiliikmete kommentaaridega. Lisaks avalikustatakse ettepanekud konkursi korraldajate kodulehekülgedel.

Konkursi zhüriisse kuulub 9 liiget, nende hulgas rahandusminister Taavi Veskimägi, ministeeriumi nõunik Erki Uustalu, talitusejuhataja Ivo Vanasaun, kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman ja õigusosakonna juhataja Reet Teder.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing