Haagises peitunud immigrant võib tuua tuhandeid kroone trahvi

Rivo Sarapik 21. detsember 2004, 00:00

Allando Trailways veok vedas Taanist Inglismaale kuuski, kui Prantsusmaad ja Inglismaad ühendavas tunnelis leiti tollikontrolli käigus haagisest lisaks kaubale ka kaheksa illegaalset immigranti. ASi Allando Trailways müügiosakonna juhataja Antoon van Rensi sõnul määras Immigratsiooniamet veokijuhile trahvi 8800, firmale 10 000 naela, kroonides teeb see ca 450 000 krooni. Veofirma peab veoki kätte saamiseks ka juhi trahvi maksmise garanteerima.

Summat saab kohtus vähemaks kaubelda, kui firma tõestab, et omab poliitikat ja kasutab seda analoogsete juhtumite vältimiseks. Lisaks peab firma tõestama, et tegi kõik võimaliku, et haagisesse ei ronitaks. Selleks peaks juht peale iga peatust koorma ja auto üle vaatama, sest van Rensi sõnul on Euroopas teada juhuseid, kus immigrandid on klammerdunud ka haagise põhja alla.

Põhjus, miks haagisesse sisse pääseti, oli kinni plommimata haagis. Samas ei pruugi ka plommimine päästa. Ergo Kindlustuse ASi kahjukäsitleja Aleksei Kargini sõnul võivad ametnikud väita, et juht lasi ise immigrandid sisse. ?Seega sõbralik soovitus kui avastatakse midagi, siis kohe haagise kate puruks lõigata ja väita, et näe ise sisse ronisid,? soovitas Kargin.

Kindlustuses sedalaadi riski kindlustada ei saa. ?Tegemist on vastutuskindlustusega ning tõepoolest selliseid asju ei kindlustusandja ei maksa. Samas rakendub siis rakendub CMR konventsiooni ning vedaja vastutus arvestatakse vastavalt sellele,? selgitas Kargin. ?Antud juhtumi puhul kehtib artikkel 17.2 ehk, et vaidlustada Immigratsiooniameti ettekirjutused, peab vedaja tõendama oma süütust.?

Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni info- ja veolubade osakonna juhataja Ermo Perolaineni andmeil oli eelmisel aastal AS-l Elstera analoogiline juhtum. Firma küll vaidlustas määratud trahvi, kuid trahviotsust ei muudetud.

2002. aastal Suurbritannias kehtima uus parandatud immigratsiooni- ja asüüliseadus.

Uute reeglite kohaselt saab iga illegaalselt riiki toimetatud immigrandi kohta määrata kuni 2000 naela ehk 50 000 kroonine. Ka võidakse sõiduk arestida. Tegelik trahvisumma sõltub meetmetest, mida on firma ise rakendanud loata sõidukisse sisenemise vältimiseks ja sõiduki kontrollimiseks.

Perolaineni sõnul on Suurbritannia Euroopas ainus, kes karme meetmeid vedajate suhtes rakendab.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing