Koolipiimatoetusest jäi 1,3 mln kr kasutamata

Inno Tähismaa 21. detsember 2004, 15:15

Omavalitsuste poolt esitatud aruannetest selgus, et ligi 1,3 miljonit krooni jäi õpilastele piima ja piimatoodete pakkumiseks kasutamata.

Alates 2001. aastast on kohalikele omavalitsustele makstud kokku 42 miljonit krooni koolipiimatoetust, teatas PRIA. Senine koolipiimasüsteem kehtis kuni 2003/2004 õppeaasta IV veerandini ja toetuse kasutamise aruanded tuli kohalikel omavalitsustel esitada PRIA-le oktoobriks. Aruannetest selgus, et 164 omavalitsust ei ole kasutanud õpilastele piima ja piimatoodete pakkumiseks kokku ligi 1,3 miljonit krooni neile makstud koolipiimatoetuse raha.

Eelmise õppeaasta lõpuni rakendunud koolipiima toetusskeemi puhul maksti kohalikele omavalitsustele toetus avansilise maksena ehk enne veerandi algust ning aruandlusperioodi lõpul kandusid ülejäägid järgmisse arvestusperioodi. Alates käimasolevast õppeaastast hakkas Eestis kehtima Euroopa Liidu koolipiimatoetuse skeem, mille rahastamise alused ja kord erinevad oluliselt Eestis seni rakendatud koolipiimatoetuse skeemist. Seetõttu ei ole kohalikel omavalitsustel võimalik 2004/2005 õppeaastal kasutada koolipiimatoetuse rahalisi ülejääke ja need tuleb riigieelarvesse tagasi maksta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing