Eestlaste suhkruvarumise tagajärjel tekkinud trahv makstakse summa suurusest sõltumata kinni riigieelarvest, kinnitas rahandusminister.
Euroliiduga liitumise eel suhkruvarumisest tingitud trahv, mille Eesti peab sügisel Euroopale tasuma, makstakse rahandusminister Taavi Veskimägi kinnitusel igal juhul riigieelarvest. «Suurem magusavarumine tuleb meil kõigil koos solidaarselt katta,» märkis Veskimägi.
Sama kinnitas ka põllumajandusminister Ester Tuiksoo, kes peale riigieelarve esialgu muid võimalusi ei näe. Trahvi suurus võib kardetud ligi miljardi krooni asemel siiski väiksemaks kujuneda. Tuiksoo hinnangul jääb suhkrutrahv eeldatavalt 300 ja 715 miljoni krooni vahele, kirjutab Postimees.
«Täpne summa selgub jaanuari lõpus või veebruaris, pärast suhkrukomitee istungit,» märkis Tuiksoo.
Ehkki kümnetele ettevõtetele on üleliigse laovaru omamise eest ette nähtud tasu ligi 310 miljonit krooni, ei piisa sellest Veskimägi hinnangul kõigi kohustuste täitmiseks Euroopa Liidu ees, mis võivad Eestil ulatuda kuni 850 miljoni kroonini.
«Õli valasid tulle nii meedia kui ka kaupmehed, kes ei väsinud igal võimalusel rahvast hinnatõusu eest hoiatamast,» ütles Veskimägi.
Tema sõnul räägiti aga vähe sellest, et iga tavapärasest rohkem ostetud suhkrukilogramm suurendab võimalikku Eestile esitatavat suhkrutrahvi. «Odava suhkru pealt säästetud summa võidakse nüüd meie käest tagasi nõuda,» nentis Veskimägi.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.