Maksu- ja tolliamet korraldas vihje kontrollimiseks oktoobris Reysse nn ümbrikupalga reidi ja avastas, et ettevõte on jaanuarist septembrini 71 töötajale maksnud ümbrikupalka enam kui miljoni krooni ulatuses. Ettevõtte ruumest avastas maksu- ja tolliamet igakuise ümbrikupalga maksmise sisemise aruandluse ehk palgaarvestuse andmed töötajate ja väljamakstud palkade lõikes iga kuu kohta, mida maksudeklaratsioonides ei olnud kajastatud.
Rey juhtum ei ole küll summaliselt kõige suurem avastatud ümbrikupalgajuhtum, küll aga palga saajate arvu poolest.
ASi Rey nõukogu esimees Valentin Kütt ütles, et ta ei tea ümbrikupalga maksmisest midagi. ?Meil ei ole küll ümbrikupalku makstud,? sõnas Kütt. ?See teema ei sobi mulle üldse, ma ei soovi sel teemal rohkem midagi rääkida.?
Samas esitas Rey avastatud ümbrikupalkade ja nendelt arvestatud summade kohta 27. detsembril ise parandusdeklaratsioonid, millega sisuliselt tunnistas ümbrikupalkade maksmist. Lisaks tasumata maksudele tuleb Reyl tasuda veel intress ning samuti trahviti teda nimetatud rikkumise eest 18 000 krooniga.
Rey kuulub Eesti suuremate seakasvatusettevõtete hulka, ettevõtte aastakäive oli 2003. aastal 31 ja puhaskasum 0,3 miljonit krooni.
Seotud lood
Eestis seisavad tuhanded lapsed ja pered silmitsi väljakutsetega, mida on raske ette kujutada. Üks väike heategu võib nende elus palju muuta. Sel aastal astus
Wallester – innovaatiline finantstehnoloogia ettevõtte, mida tunnustati hiljuti Eesti edukaima idufirmana – olulise sammu ja asus partneriks MTÜ-le
Naerata Ometi. Selle organisatsiooni eesmärk on tagada, et keegi ei peaks eluraskustega üksi silmitsi seisma.