Parim koht, kust abi otsida, on neti.ee kataloog, mille alateema ?Ehitus? koondab endas 1250 temaatilist linki. Kõiki ei pea siiski ükshaaval läbi vaatama ? piisab paari portaali külastamisest.
Aadressilt
www.ehitusfirmad.com leiab põhjaliku nimekirja ehitusettevõtetest, mis on rühmitatud valdkondade järgi. Portaalis on ka hangete rubriik, kuid seal on ainult mõni üksik sisestus. Parem pole olukord ka pakkumiste kataloogis, kus on veel vähem sissekandeid.
Töömeeste leidmine internetist on ennekõike odav, sest telefoniarve selle pärast ei kannata. Ka võrdlusmoment on väga oluline ? ühe hiirekliki kaugusel on kümned erinevad pakkujad. Konkreetselt ehitustööjõu vahendamisega tegelevad siiski vaid mõned üksikud internetileheküljed.
Lihtsaim võimalus töömeeste leidmiseks on jätta kuulutus mitme ehitusportaali hangete rubriiki ning oodata, et töömehed ühendust võtavad. Esimesed pakkumised ei lase ennast kaua oodata ? minu kolmetoalise korteri remondi kuulutus sai esimesed vastused juba paari tunni jooksul. Kahe päeva jooksul sain kümmekond pakkumist, millest mõned olid ka väga konkreetsete kalkulatsioonidega.
Positiivse mulje jättis ka ühe töömehe kiri, kes saatis enda remonditud korteri lingi, et potentsiaalne klient saaks tehtud töödega tutvuda.
Kuigi kuulutamine on lihtsaim võimalus, ei tasu sel viisil loota soodsaimat pakkumist. Teine võimalus on ise otsima asuda ja sadade kuulutuste seast enda jaoks parim pakkuja üles leida.
Ehitusabi.ee portaali hangete rubriik on jagatud viide kategooriasse, kuhu saavad kõik registreerunud kasutajad lisada ka oma tööpakkumise. Vilgas tegevus käib leheküljel ööpäev läbi ? nii otsitakse näiteks Tartumaale töömehi laupäeva hommikul kell viis ja foorumis võetakse sõna südaööl.
Peale hangete on leheküljel ehitusfirmade kataloog ja pakkumiste rubriik, kust leiab nii ehitusmaterjali müügipakkumisi kui ka tööd otsivaid ehitajaid. Kuna aga pakkumiste sisestamine on tasuta ja portaali omanikud neid ei kontrolli, siis on mitmel pool kuulutused valedes rubriikides ja kirjavigadega.
Ehitusportaalis
ehitus24.ee hankeid sisestades ei pea eelnevalt registreeruma. Tulemuseks on küll aukartustäratav hulk kuulutusi, kuid neid ei ole toimetatud ja nii on siingi palju segadust ? hanked ja pakkumised on läbisegi. Samas käib portaalis elav tegevus ja ehitusalast abi on võimalik saada ka foorumist.
Ehitushange.ee on kolmest leheküljest korrektseima hangete ja pakkumiste valikuga. Uue hanke sisestamisel tuleb kindlaks määrata umbkaudne tööraha suurus (kas üle või alla 20 000 krooni), hanke tähtaeg ning tellija staatus (eraisik, firma). Palju kasu on ka foorumist, kus kliendid jagavad kogemusi töömeestega ? teada saab ebaausate ja ebakompetentsete ehitajate nimed ning jagatakse ka positiivseid kogemusi. Kuigi tegu on parima ülesehitusega portaaliga ja inforikka foorumiga, on puuduseks väike kuulutuste hulk.
Leheküljelt
ehitusinfo.ee leiab samuti hulgaliselt nii firmade kui ka eraisikute pakkumisi. Pakkumiste lingi all on temaatiliselt jaotatud firmade nimekiri. Leides sobiva firma ning klikkides sellel, avaneb uus aken kontaktandmetega. Samas aknas on ka lingid Krediidiinfole, RETTERile, Äriregistrile,
google.com?ile jpm. Nii saab paari nupuvajutusega firma kohta palju infot ja vähemalt osa tulevastest probleemidest on välistatud.
www.ehitushange.ee portaalis on registreeritud kasutajal võimalik sisestada hankekuulutusi, saata firmadele personaalseid kutseid hankes osalemiseks, tellida müügipakkumisi e-posti teel. Hankekuulutuse saab lisada nii lühi- kui ka detailses vormis.
Kolmas võimalus on küsida hinnapakkumist, mis saadetakse ainult valitud firmadele. Kõik külastajad näevad firmade ja töömeeste pakkumisi, hankeid, foorumeid, uudiseid ja artikleid.
Seotud lood
Ajalugu kordub: möödunud aasta 26. septembril esitleti Berliinis intrigeerivaid telefone Xiaomi 13T ja Xiaomi 13T Pro, tänavu, samuti 26. septembril ja samuti Berliinis esitles Xiaomi oma uusimaid telefone
Xiaomi 14T ja
Xiaomi 14T Pro. Hetkel kuum
Inflatsioon võib lähikuudel uuesti kiireneda
Tagasi Äripäeva esilehele