20 aprill 2005

Prokurör küsib maksupettuses süüdistatavale Lauri Laubrele reaalset vanglakaristust

Riigiprokurör Laura Vaik taotles muusikaärimees Lauri Laubrele 2,5 aastast vangistust, millest 6 kuud tuleks reaalselt ära istuda.

Tallinna Linnakohus kuulas maksupettuses süüdistatavate Lauri Laubre (43), Marge Reintami (43), Krista Ratase (39) ja maksupettusele kaasaaitamises süüdistatava Ermo Koldi (28) kriminaalasjas poolte vaidlusi ja kohtualuste viimast sõna.

Laubre ütles viimases sõnas, et pole kriminaalkuritegu toime pannud ja palus kohtul ennast õigeks mõista. Ka teised kohtualused palusid kohtul ennast õigeks mõista. Ükski kohtualustest pole ennast protsessi vältel süüdi tunnistanud.

Kohtualuste advokaadid Tarvo Lindma, Aivar Pilv, Andres Alas ja Tõnu Meidra taotlesid oma kaitsealuste õigeksmõistmist kuriteo koosseisu puudumise ja tõendamatuse tõttu.

Prokurör taotles Laubre karistamist kahe ja poole-aastase vangistusega, millest reaalselt tuleks kanda kuus kuud ning kaks aastat tingimisi nelja-aastase katseajaga.

Reintami suhtes taotles prokurör kahe aasta ja kahe kuu pikkust vangistust, millest kolm kuud tuleks kanda reaalselt ja ülejäänud aeg tingimisi nelja-aastase katseajaga.

Ratasele taotles prokurör ühe ja poole aastast ning Koldile ühe aasta ja kahe kuu pikkust vangistust tingimisi kolme-aastase katseajaga.

Kõigil kohtualustel tuleks ühiselt tasuda tsiviilhagi summas 12 miljonit 467 tuhat 072 krooni. Kohus langetab otsuse 16. mail.

Süüdistuse järgi pandi õigusrikkumised toime sel ajal, kui Laubre kuulus OÜ Fix Com, OÜ Seaside Muusikaagentuur, AS-i IS Muusikaklubid, AS-i Noxtun, AS-i IM Konsultatsioonid ja AS-i Rand juhatusse ja seega vastutas nende äriühingute tegevuse eest.

Süüdistuse järgi jätsid Laubre juhitud ettevõtted aastatel 1996-2001 riigile maksudena tasumata 12, 4 miljonit krooni.

Hetkel kuum