ÄP fototoimetus • 8. november 2005 kell 22:00

EBRD ostab osaluse OAO Hansabankis

EBRD maksab osaluse eest 13 miljonit eurot, teatas Hansapank.

EBRD (Euroopa Rekonstruktsiooni- ja Arengupank) ja Hansapanga Grupp on teinud koostööd Venemaal 2002. aastast, kui EBRD omandas 25% osaluse Hansa Leasing Russias. Praeguseks on Hansa Leasing Russia juhtiv vaguniliisingu pakkuja Venemaal.

?Olen veendunud, et uus projekt EBRDga kujuneb sama edukaks kui eelmine ning et meie koostöö areneb veelgi,? ütles OAO Hansabanki juhatuse esimees Druvis Murmanis.

Murmanise sõnul on koostöö kasulik mõlemale osapoolele ? OAO Hansabank saab kindla partneri, kellel on Venemaal suured kogemused, EBRD omakorda osaluse kiiresti kasvavas ja usaldusväärses ettevõttes.

Hansapank laienes Vene pangaturule 2004. aasta septembris, ostes Moskvas väikese korporatiivpanga ? Kvesti panga. 2005. aasta juunis suurendas Hansapank selle aktsiakapitali 79 miljoni euro võrra, kolm kuud hiljem, septembris, avati esimene pangakontor Moskvas.

OAO Hansabank pakub Venemaal laia pangateenuste valikut korporatiivklientidele ja nende töötajatele, panga fookuses on keskmised ja suured ettevõtted.

Hansapank valmistab ette ka kontorite avamist Peterburis ja Kaliningradis.

Autor: ÄP

Hetkel kuum