Põllumajandusministeerium tutvustab homme uuringut puuvilja- ja marjahoidiste tegemise traditsioonide ja suhkru tarbimise kohta hoidiste tegemisel.
Ministeeriumi teatel oli uuringu eesmärgiks saada ülevaade selle kohta, ?milline on perede hoidiste tegemise traditsioon, millised on lemmikhoidised, kui palju tehti hoidiseid 2005. aastal, kui palju selleks kasutati suhkrut ning milline osa sellest oli ostetud tagavaraks enne Euroopa Liiduga liitumist ja kas suhkrut jäi veel varuks?.
Põllumajandusministeeriumi pressiesindaja Diana Kõmmus ütles Eesti Päevalehele, et telliti kaks uuringut koos. ?Üks oli hoidiste uuring, mis oli valmis 30. novembriks ja teine peab olema valmis 28. veebruariks, nende hind oli kokku 56 640 krooni,? lausus Kõmmus.
Teise tellitud uuringu pealkiri oli 'Rahulolu Eesti traditsioonilise toidu pakkumisega - lastevanemate hinnang laste toitumisele ja Eesti väiketootjate toodete ostmisvõimalused ja huvi.'
Artikkel jätkub pärast reklaami
Laupäeval toimub Olustveres moosimess, kuhu tuuakse Tartumaa Põllumeeste Liidu poolt algatatud kodanikualgatuse korras kogutud moosid.
Eelmise nädala alguseks oli Tartumaa Põllumeeste Liidu poolt väljakuulutatud kampaania suhkrutrahvi vähendamiseks on kogumispunktidesse toodud 596 purki hoidiseid.
Põllumeeste liidu teatel on keskmiselt annetatud moosipurgi suuruseks 0,75 liitrit. Seega on kogutud 477 liitrit moosi. Arvestades, et liitri moosi keetmiseks kulub umbes 700 grammi suhkrut, on 'kate' leitud 334 kg üleliigsele suhkrule.
Euroopa Komisjon on määranud Eesti üleliigseks suhkruvaruks aga 91 000 tonni. Selle hävitamise tähtaeg on homme. Maksu- ja tolliamet tuvastas suurima suhkruvaru ASil Kalev. Põllumajandusministeerium üritas Kalevist leitud 15 600 tonnist suhkruvaru Brüsseli eest varjata, väites, et Eesti tohutus suhkruvarus on süüdi inimesed, kes omale moosikeetmiseks suured suhkruvarud on tekitanud.