8. detsember 2005 kell 10:31

Domeeninime .eu järele on suur huvi

ELi uusi .eu lõpuga võrguaadresse registreeriv organisatsioon EURID sai eile avamise järel napilt veerand tunniga juba 40 500 registreerimistaotlust.

Esimestel minutitel ulatus taotluste laekumise arv 60 taotlusele sekundis, õhtu hakul oli laekunud juba üle 100 000 taotluse, vahendab internetiportaal EUobserver.

Suurim heitlus käis selliste võrguaadresside järele nagu tickets.eu, job.eu ja hotels.eu. Enim nõutud intressiaadresside nimekirja päris tipus oli sex.eu. Nimekirjas olid veel sellised sõnad nagu poker, golf, business, music, porn ja shopping, millele järgneb uus domeeninimi .eu.

EURIDi andmeil olid kõige agaramad domeeninimede taotlejad sakslased, prantslased ja hollandlased. Järgnesid taotlused Suurbritanniast, Belgiast, Rootsist, Itaaliast ja Austriast.

Esimesed neli kuud pärast domeeninime .eu käivitamist saavad taotlusi esitada vaid avaliku sektori asutused ning kaubamärkide omanikud. Edasi saavad võimaluse firmad ja organisatsioonid ning alates 7. aprillist tuleval aastal ka eraisikud.

Hetkel kuum