Nafta hind kahe ja poole kuu kõrgtasemel

Raivo Sormunen 06. jaanuar 2006, 00:00

Nafta hind püsis eile viimase kahe ja poole kuu kõrgeima taseme juures, kuna USA bensiini laovarud on hakanud kahanema ja varsti toimuval -OPECi koosolekul võidakse kaaluda tootmiskvootide alandamist, kirjutas finantsuudiste agentuur Bloomberg.

New Yorgi kaubabörsil maksis eile pärastlõunal naftabarrel 63,28 dollarit ja Londoni rahvusvahelisel naftabörsil 61,68 dollarit. Kolmapäeval käis musta kulla hind ära kõrgeimal tasemel pärast 18. oktoobrit.

USA bensiini laovarud on hetkel 4 protsenti madalamad kui möödunud aasta samal ajal ja hooajaline rafineerimistehaste hooldus võib varude mahtu veelgi vähendada.

Iraani naftaminister Kazem Vaziri-Hamaneh on soovitanud, et selle kuu lõpus toimuval OPECi koosviibimisel võiks kokku leppida nafta tootmiskvoodi alandamises. Praeguselt 28 mln barrelilt 27 mln barrelini. Indoneesia naftaminister Maizar Rahman on samas öelnud, et nende riik ei toeta tootmiskärpeid, kui naftabarreli hind on ülalpool 60 dollarit.

Kolmandaks on aidanud nafta hinnal viimastel päevadel kasvada Venemaa gaasimonopoli Gazpromi ja Ukraina vägikaikavedu gaasihinna tõstmise osas. Turgudel tekkis üksvahe kerge kahtlus, kui usaldusväärne gaasimüüja on Venemaa ning seetõttu kallines ka nafta, mis on gaasi kõrval tihti alternatiivseks küttetooraineks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing