Sealhulgas kallinesid kaubad 4,0%, toidukaubad 3,7%, tööstuskaubad 4,3% ja teenused 4,2%
Tarbijahinnaindeksit mõjutasid eelmisel aastal peamiselt mootorikütuse kallinemine ning eluasemekulutuste suurenemine.
Eelmise aasta detsembris muutus THI võrreldes novembriga -0,2%. Tarbijahinnaindeksit mõjutasid detsembris võrreldes novembriga keskmisest enam mootorikütuse odavnemine ning eluasemekulutuste suurenemine.
Aastases arvestuses vähenes tarbijahindade kasv novembri 3,9 protsendilt 3,6 protsendile detsembris, teatas rahandusministeerium.
Aeglustumise peamiseks põhjuseks oli mootorikütuste odavnemine novembriga võrreldes ning toiduainete hinnatõusu aeglustumine. Eesti inflatsioon ületas detsembris eurotsooni inflatsiooni 1,4 protsendipunkti võrra.
Eesti tarbijahinnaindeks peaks 2006. aastal tõusma vähem kui möödunud aastal, jäädes 3 protsendi lähedale, kirjutas rahandusministeerium
Eesti Panga teatel ei luba kütuse maailmaturuhinnad kahjuks inflatsiooni kiiret ja stabiilset alanemist.
"Inflatsioonitempo alanemist toetasid enim toidukaupade ja sideteenuste hinnad, novembriga võrreldes odavnes ka transport," kommenteeris Eesti Panga keskpangapoliitika osakonna nõunik Andres Saarniit.
Jaanuari inflatsiooni mõjutavad ka administratiivsed hinnatõusud, näiteks kaugkütte, prügiveo, vee jt teenuste kallinemine. Alates 2006. aasta teisest kvartalist on oodata hinnasurve alanemist ning aasta keskmiseks inflatsiooniks prognoosib Eesti Pank 3,4 protsenti.
Autor: ÄP
Seotud lood
Kuld on eraisiku jaoks üks lihtsamaid ja kergemini arusaadavamaid viise investeerimiseks. Füüsilise kulla ostmine ja müümine ei nõua erilisi eelteadmisi ning investeerimisalast kogemust. Piisab teatud põhitõdede mõistmisest ning nende järgimisest.
Hetkel kuum
Neli aktsiat, mille ostmist tasub kaaluda
Tagasi Äripäeva esilehele