PM: Tallinn käis välja Euroopa rohelise pealinna mõtte

31. jaanuar 2006, 07:31

Eesti pealinn tahab Euroopa ajalukku minna – nimelt tutvustas linnavalitsus eile rohelise pealinna ideed.

Tallinna linnapea Jüri Ratase väitel on loomulik, et kui Euroopa valib juba 1985. aastast alates kultuuripealinna, võiks samamoodi leida ka Vana Maailma kõige keskkonnasõbralikuma ja rohelise mõtteviisiga pealinna, kirjutab Postimees.

Eilsel linnavalitsuses toimunud arutelul ütles Ratas, et Euroopa kultuuripealinna valimise põhimõtted ei ole siiani päris selged. Sellest tuleks õppust võtta ning rohelise pealinna valimine peaks edaspidi toimuma võimalikult arusaadavate ja läbipaistvate reeglite järgi.

Ratas saatis Eesti linnajuhtidele kirja, milles palub veebruari jooksul avaldada oma seisukohad rohelise pealinna valimise kohta. Pärast seda saab mõtte Euroopa linnapeade ette viia.

Tallinnas on küll 64 parki, palju ajaloolisi aedu, omapärane linnuhoiuala, kolm maastikukaitseala, kiiresti arenev jalgrattateede võrk ning palju muud ilusat, kuid Euroopa rohelise pealinna tiitli võitmiseks tuleb ekspertide hinnangul veel paljudest halbadest asjadest lahti saada.

Ratas ise nimetas linna häbiplekkidena linna läbivaid ohtlikke veoseid, ülikiire arendustegevuse ohtusid, kõrget mürataset ning kanalisatsiooni kehva seisu.

Akadeemik Anto Raukase väitel on Tallinna haljastus viimasel ajal alla käinud. Kui 1987. aastal tehtud uuringu järgi moodustasid pealinna rohealad toona 58 protsenti linna maa-alast, siis praeguseks hõlmavad need vaid pea poole sellest ehk on langenud 27 protsendile, millele lisandub umbes kümnendik eraaedade rohelust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing