Võrumaal avastati suur metsavargus

03. veebruar 2006, 14:32

Võrumaal Varstu vallas avastati ulatuslik metsaraie, mille toimepanemise aeg võib langeda ajavahemikku kevad-talvest 2002 kuni detsembrini 2005.

Postimees Online kirjutas, et Võru politseijaoskonna pressiesindaja Marju Laanesaare sõnul on lugu äärmiselt segane ning selle uurimiseks algatati kriminaalmenetlus.
Varstu valla Soolätte külas toimunud ebaseadusliku puudelangetamise ja puude minema viimise oletatav ajavahemik on tavatult pikk seepärast, et omanik ei käinud selle aja jooksul kordagi oma vara vaatamas.

«Selgus tõsiasi, et omanik tõepoolest ei käinud selle aja jooksul kordagi kohapeal. Kriminaalmenetlus peaks välja selgitama, millal puud maha raiuti ja kas tegevusega kaasneb keskkonnakahjusid,» rääkis Laanesaar.

Tekitatud kahju hinnatakse 200 000 kroonile, kriminaalmenetlus algatati ebaseadusliku metsaraie paragrahvi järgi.

Laanesaar nentis, et Võrumaal on metsavarguste arv viimasel ajal siiski kahanenud.

Pressiesindaja sõnul on kõne all olev juhtum selle aasta esimene ja mullu sai Võru politsejaoskond metsavarguste kohta vaid mõne üksiku teate.

«Kui keegi kahtlast raietegevust märkab, antakse üldjuhul meile või keskkonnateenistusele teada. Kontrollima minnes selgub enamasti, et kõik on seaduslik. Kodanikuvalve on Võrumaal endisest palju paremini tööle hakanud,» kiitis Laanesaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing