12. juuni 2006 kell 7:55

Soome linnad võistlevad Eurovisiooni korraldamise nimel

Kuigi algeslt peeti loomulikuks, et Soome Eurovisiooni lauluvõistlus toimub Helsingis, on ka mitu muud linna avaldanud soovi korraldamine enda peale võtta.

Huvi tunnevad ka Rovaniemi, Turu, Tampere ja Espoo, vahendab Postimees Online ajalehte Helsingin Sanomat.

Nii pakub näiteks Rovaniemi välja Lappi Areenat, kuhu mahub 4 800 pealtvaatajat. Selle kõrval asuvad spordikool ja -hall, mida saab kasutada pressikeskusena.

'Rovaniemi pakub kõik need kohad Eurovisiooni jaoks välja tasuta,' ütles linnapea Mauri Gardin.

Turu linn pakub välja Turkuhalli, mille kõrval asuv messikeskus saaks tegutseda meediakeskusena. Linn Turkuhalli üürimise eest raha ei küsiks.

Projekti 'Eurovision 2007' üks eestvedaja, YLE TV tegevjuht Olli-Pekka Heinonen ütles STTle, et nad on tutvunud lauluvõistluse korraldamisest huvitatud kohtadega. 'Meie eesmärgiks on valida Eurovisiooni toimumiskoht välja enne jaanipäeva,' ütles ta. Samaks ajaks peab Heinoneni sõnul olema valmis ka esmane eelarve.

Eurovisiooni lauluvõistluse kõige tõenäolisemaks toimumispaigaks on peetud Helsingi Hartwall Areenat. Selle nõukogu esimees Hjallis Harkimo ütles, et nad on oma pakkumise ka tõepoolest esitanud, kuid nad küsivad ruumide eest ka raha.

Autor: Gert D. Hankewitz

Hetkel kuum