Peeter Rebane: äris on vaja diktaatorlikku juhtimist

05. oktoober 2006, 12:48

Meelelahutusärimees Peeter Rebane ütles
täna Olümpia hotellis toimunud foorumil "Loovus ettevõtluses", et heade ideede
elluviimiseks on vaja vahel ka diktaatorlikkust.

Rebane märkis, et teatud protsesside puhul on oluline diktaatorlik nägemus. "Liigne demokraatia võib viia keskpärase nägemuseni. Ühel loojal peab olema nägemus," ütles ta.

Rebane tõi välja, et eestlased on oma loomuselt skeptilised ega ütle välja, kui neile midagi ei meeldi. "Eestlased ei ütle asju välja. Eestlased ei hakkaks ülemusega väitlema nagu ameeriklased. Ühe inimese arvamus pole kunagi 100% õige, oluline on kuulata teisi ja teha sellest omad järeldused. Kui usud oma visiooni, siis asjad teostuvad," rääkis Rebane.

"Samas kui ma lähen Lätti kontorisse öeldakse mulle seal "Tere, boss!"," rääkis Rebane. Rebase sõnul Lätis ja Venemaal on firmasisene hierarhia rangelt paika pandud ja keegi ei julge kahelda ülemuse otsuste õiguses. "Ülemusele tohib vastu vaielda. Vastasel juhul ei anna alluvad objektiivset kriitikat," rääkis Rebane.

Rebase sõnul on oluline julgus katsetada ja eksida: "100% õigeid valikuid ei saa teha. Tuleb otsida uusi lahendusi ja võimalusi."

Rebase sõnul Eestis bürokraatia väga suurt takistust ettevõtlusele ei tekita, võrreldes näiteks Venemaaga. Rebase sõnul tuleb vahet teha süsteemi ja inimeste vahel. Sakala keskuse arendamine algas üle kolme aasta tagasi. Tallinna linna üheks oluliseks prioriteediks peaks olema ettevõtluse soosimine, ütles Rebane. "Püüad enda meelest teha head ja õiget asja, aga siis hakkad ise ka mõtlema et see sein mille vastu jooksed on liiga kõva," rääkis Rebane Sakala kesksue arendamisest.

Rebane on meelelahutuskontserni BDG juhatuse liige ja asutaja. Rebane oli aastatel 2001-2002 ETV Eurovisiooni produtsent. Sel aastal tegeles Rebane Tallinna Kultuuripealinna projekti juhtimisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. October 2006, 12:45
Otsi:

Ava täpsem otsing