Lätis ja Leedus kasvavad ettevõtted kiiremini kui Eestis

Mariliis Pinn 20. oktoober 2006, 15:34

BusinessWeeki avaldatud Euroopa kiiremini
kasvate ettevõte tabelis olid Läti ja Leedu ettevõtted paremad, kui Eesti
omad.

Eelmise aasta majandusandmeid arvestades oli Läti rõivamüügifirma SIA Elvi 25. kohal ja DC Holding AS, mis opereerib Double Coffee kohvikuid, on tabelis 26. kohal. Mõlema tulud on kasvanud üle 250%.

Leedu ettevõte Teltonika UAB on 66. Eesti firmad esisajasse ei mahtunud.

Eestlaste ainuke tabelisse pääsenu on 290. kohal Allando Trailways.

Balti riikidest on veel edetabelisse mahtunud JSC Dzintars Lätist (346.) ja Arginta Leedust (362.)

BusinessWeek avaldas juba kolmandat aastat järjest 500 Euroopa kiiremini kasvavate ettevõtete edetabeli. Esindatud on kõik Euroopa Liidu liikmed ning lisaks ka Norra, Šveits ja Island.

Kiireima kasvuga ettevõte oli Prantsuse ettevõte Gameloft, mis toodab laetavaid mobiilimänge ja müüb neid rohkem kui 70es riigis, teine oli Islandi investeerimisettevõte Avion Group ja kolmas Prantsuse IT-teenuseid pakkuv ettevõte Assystem.

Ida-Euroopa maades Balti riikidest Balkanini, mis on seni tuntud, kui odava tööjõuga maad, on hakanud ettevõtlus pead tõstma. Kaks aastat tagasi koostatud nimekirjas ei olnud ühegi endise Nõukogude liidu riiki, 2005. aastal üks jõudis nimekirja ja nüüd on 46 Ida-Euroopa ettevõtet edetabelis. Enamus neist ei ole traditsioonilised tööstusettevõtted vaid kavalad intellektuaalsed ärid.

See muidugi ei tähenda, et Lääne-Euroopas firmad enam kiiresti ei kasva. 236 ettevõtet kokku oli Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Suurbritanniast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. October 2006, 15:34
Otsi:

Ava täpsem otsing