Jeen kogub populaarsust

Romet Kreek 01. november 2006, 00:00

Jaapani jeen jätkas tõusu, kuna Šveitsi keskpank liitus keskpankadega, kes paigutavad oma valuutareserve jeeni.

Võib tunduda kummaline, et keskpangad on otsustanud ülimadalat tootlust pakkuvate Jaapani valitsuse võlakirjade kasuks. 10aastase Jaapani valitsuse võlakirja tootluseks oli kõigest 1,72%.

Kuid keskpangad on hakanud lõpuks riske hajutama. Keskpangad on hoidnud ebamõistlikult suurt osa valuutareservist kroonilise rahalaenaja USA valitsuse võlakirjades. Keskpangad on liikumas samas suunas, kuhu tavainvestoridki - riskide hajutamise poole. Keskpangad hoiavad reserve tavaliselt kaua aega samas valuutas. Neile on tähtis, kuigi mitte peamine, mis kursiga osteti valuutat. Koos inflatsiooni tõsuga peaksid ka Jaapani võlakirjade teenistus tõusma. Vanade võlakirjade lunastamisel leiab raha tee uutesse, kõrgema tootlusega võlakirjadesse.

"Šveitsi keskpank suurendab jeeni osakaalu reservides, kuna jeen on odav ning võib oodata kõrgemaid intresse," ütles Bloombergile ABN Amro valuutastrateeg Greg Gipps. "Kui Jaapani majanduse taastumine osutub jätkusuutlikuks, normaliseerub intressitase ja jeen kallineb."

Ka Venemaa keskpank lubas kaaluda jeeni ostmist. Kui suured Aasia keskpangad võtavad sellest eeskuju, võib jeen märkimisväärselt tugevneda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 16:22

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing