Kinnisvaraäri annab hoogu mustale mullamüügile

09. november 2006, 11:35

Rahapuu kasvab mulla peal aina paremini -
kinnisvaraarendused nõuavad haljastust ja kuna nõudlus on suur, teenib müüja
mullaäriga aina rohkem, kirjutas Eesti Ekspress.

Levinuim skeem müügimulla saamiseks käib nii. Ehitaja tahab vabaneda ehitusplatsi alla jäävast mullakihist , tellib mull koorimise ja äraveo. Sellega tegelev firma sõelub pinnase läbi ja müüb maha hinnaga umbes 100 krooni tonn, lisades pinnase hinnale umbes poole. Mõnikord annavad ehitajad pinnase poolmuidu ära, ehitusjäätmete seas.


Koorimiseks on ka luba vaja, kuid lube võetakse kohalikest keskkonnateenistustest välja üsna harva, mis jätab selle äri külge kahtluse, et mingi osa mullast kooritakse nö mustalt.


Alkarsons Grupp on üks neist firmadest, kes sõelub suure ehitaja platsidel ette jäänud mulda. Firma sõelub peamiselt Merko materjali.
Nõudlus on ettevõte juhi Tanel Suitsmardi sõnul on nõudlus oi kui suur.


Üks suuremaid mullatootjaid on Tallinna Vesi, kuid Suitsmart ütleb, et nende toodetud mullast ei maksa kõva häälega rääkida. Tallinna Vesi laseb setted turbaga läbi, selline muld murule ei sobi - ei kannata tallamist.


Tallinna Vesi müüb aastas umbes 20 000 tonni nn reoveesettesegu ja on ilmselt üks suuremaid mullatootjaid. Tallinna Veele ei ole mullamüük kasumlik äri, kuid aitab vähendada keskkonnakulusid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
09. November 2006, 11:47
Otsi:

Ava täpsem otsing