Minister Savisaar teeb oma alluvatele kalleima jõulupeo

Mariliis Pinn 04. detsember 2006, 07:14

Ministeeriumid jõulupidude pealt raha kokku
ei hoia, töötajaid lõbustatakse sel aastal hotellides, ööklubides, mõisates,
teatrites ja koguni spaas.

Kõige heldema käega on majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar.

Tema teeb töötajatele kalleima - 180 756kroonise eelarvega jõulupeo. Ministeeriumist öeldi, et summale lisandub 131 464 kroonine erisoodustusmaks, mis teeb peo kogusummaks 312 220 krooni. Pidu toimub Grand Hotel Tallinnas. Tegemist on Savisaare nn kodurestoraniga, mille omanik on tema hea tuttav Alexander Kofkin. Hotellis on maha peetud ka enamus Keskerakonna prallesid.

Rahandusministeeriumi jõulupidu läheb aga maksma umbes 140 000 krooni ja see toimub minister Aivar Sõerdi piduliku vasuvõtuna Rock Cafes. Välisministeerium viib oma töötajad trendikasse ööklubisse Bonbon, Tartus pesitsev haridus- ja teadusministeerium ootab ligi pool tuhat külalist Pärnu hotelli Strand.

Kõige tagasihoidlikuma jõulupeo teeb oma töötajatele kultuuriminister Raivo Palmaru, kes viib oma alluvad vaatama teatrietendust Vene Teatrisse ning pärast seda kostitab töötajaid piduliku õhtusöögiga.

Jõulupreemiate maksmise tava pole riigiasutustes kuhugi kadunud, küll aga nimetatakse jõulude paiku töötajatele makstavat lisatasu näiteks tulemuspalgaks, motivatsioonitasuks, tulemuspreemiaks või lihtsalt ühekordseks lisatasuks.

Nii maksab põllumajandusministeerium tulemuspalka, lähtudes ametniku tööpanusest, kuni 50% palgast. Sama tava on siseministeeriumis: jõulupreemiaks makstavat lisaraha ei nimetata, kuid välja makstakse tulemuspalk aasta lõpus ning see võib olla kuni pool ametniku palgast. Tulemustasu saavad ka justiitsministeeriumi töötajad.

Rahandusministeeriumi töötajatele jõulude puhul automaatselt lisaraha ei maksta, kuid ministeeriumist öeldi, et iga üksuse juht otsustab, millised tema üksuse töötajad väärivad tehtud töö eest motivatsioonitasu ja millal seda maksta.

Keskkonnaministeeriumis makstakse aasta lõpus ühekordset lisatasu, suurim summa on 7000 krooni.

Jõulupreemiaks julgeb töötajatele detsembris makstavat lisaraha nimetada kaks ministeeriumi: kaitseministeerium, kus iga töötaja saab jõulude puhul 5000 krooni preemiat, ning haridus- ja teadusministeerium, kuis hästi töötanud ametnik võib saada kuni 1000 krooni jõulupreemiat.

Ministeeriumide jõulupeod

* Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium: Jõulupidu toimub Grand Hotel Tallinna restoranis, kogu eelarve koos käibe- ja erisoodustusmaksuga on ligi 312 000 krooni. Kulud kaetakse nii osalemistasudest (200 krooni töötajale ja 250 krooni kaaslasle) kui ka eelarvest. Esinema on kutsutud Raivo Tafenau bänd.

* Sotsiaalministeerium: Jõulupidu toimub rahvuslikus stiilis ("Austagem Eesti vana rahvakultuuri ja traditsioone!") Rocca al Mare vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis. Maksumus pole teada, sest pidu alles kavandatakse. Muusikat teeb ansambel Hea Meelega. Osalustasu on 50 krooni.

* Justiitsministeerium: Jõulupidu tuleb Laulasmaa spaas, maksumus on 87 260 krooni. Sellest 12 000 krooni laekub osavõtutasust (150 krooni). Esineb Heli Vahing ja Bänd, õhtut juhib Peeter Kaljumäe.

* Keskkonnaministeerium: Jõulupudu peetakse Järvamaal Veskisilla motellis. Kui palju maksma läheb, pole veel teada, sest osalejate arv pole selge. Osavõtutasu on 100 krooni, osaleda saavad vaid ministeeriumi töötajad.

* Siseministeerium: Jõulupidu toimub hotelli Tallink ööklubis Cellar. Osalustasu on 150 krooni. Esinema on kutsutud saksofonil Sander Udikas ja trompetil Mihkel Metsala. Tantsumuusikat mängib Timeless Melody. Esinejatele ja toitlustusele kulub ligikaudu 80 000 krooni.

* Rahandusministeerium: 15. detsembril toimub ministri pidulik vastuvõtt Rock Cafes. Orienteeruv eelarve on 140 000 krooni. Piletiraha ei küsita. Esineb rahandusministeeriumi oma koor, välisesineja pole veel kindel.

* Välisministeerium: Jõulupidu toimub klubis Bonbon, osalustasu on 150 krooni, ansambleid-soliste pole esinema kutsutud.

* Kultuuriministeerium: Jõulupidu toimub Vene Teatris, vaadatakse etendust "Täna me ei mängi!". Pärast on kavas pidulik õhtusöök. Teatripiletite eest tasuvad töötajad ise, kokku on jõulupeo maksumuseks arvestatud 35 000 krooni.

* Kaitseministeerium: Ministeerium vaatab Kumus etendust "Under" ning pärast on Kumu auditooriumi fuajees vastuvõtt. Mängib saksofonikvartett. Tavaliselt on jõulupeole planeeritud kuni 100 000 krooni ning osavõtutasu on 100 krooni.

* Põllumajandusministeerium: Ministri pidulik vastuvõtt on 20. detsembril Maardu mõisas. Eelarve ei ole veel selge, sest osalejate arv pole teada. Osavõtutasu on 150 krooni. Esineb ministeeriumi laulukoor.

* Haridus- ja teadusministeerium: Ministeeriumi ja allasutuste jõulupidu toimub Pärnus hotellis Strand. Osavõtutasu on 200 krooni. Ürituse täpne maksumus ei ole teada, kuid jääb alla 100 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. December 2006, 07:26
Otsi:

Ava täpsem otsing