Tööandjatest vaid pooled täidavad tööohutusseadust

13. detsember 2006, 11:03

Töötervishoiu ja tööohutuse üldkontrolli käigus
hindas tööinspektsioon töökeskkonda tänavu kolmes esimeses kvartalis 604
ettevõttes ja leidis, et vaid pooled täidavad tööohutusseadust.

Ettevõtte töökeskkonnas tehtud muutusi hinnati 152 ettevõttes, seega veerandis varem kontrollitud ettevõtetest, teatas tööinspektsioon.

Kui esmakordsel kontrollimisel tuvastati, et töökeskkonna riskianalüüs ei ole nõuetekohaselt läbi viidud 249 ettevõttes (41% kontrollitud ettevõtetest), siis järelkontrollimisel selgus, et see ei olnud veel nõuetekohaselt läbi viidud neljas ettevõttes.

Esmakordsel kontrollimisel tuvastati, et tegevuskava terviseriski vältimiseks või vähendamiseks ei olnud koostatud enam kui pooltes (318) kontrollitud ettevõtetest. Järelkontrollimisel selgus, et tegevuskava oli puudulik vaid seitsmes ettevõtte

Esmakordsel kontrollimisel ilmnes, et töökeskkonna sisekontrolli ei korraldata kahes viiendikus (252) ettevõtetest. Hilisem kontroll näitas, et sisekontrolli ei korraldatud veel kahes firmas.

Töötajate tervisekontrolli ei olnud korraldatud samuti kahes viiendikus (246), järelkontrollimisel selgus aga , et tervisekontrolli ei olnud veel lõpetatud ainult viies ettevõttes.

Parem oli olukord töötajate väljaõppe ja juhendamise korraldamisel – seda ei olnud nõuetekohaselt läbi viidud napilt viiendikus (107) ettevõtetest.

Kõike seda, mida tööinspektorid tuvastasid kontrollkäikudel, nõuab tööandjail töötervishoiu ja tööohutuse seadus, sõltumata sellest, kui palju on firmas töötajaid. Järelkontroll näitab küll olukorra paranemist märgatavalt, kuid õhku jääb küsimus, miks hakkavad tööandjad seadusenõudeid täitma alles siis, kui tööinspektor sellele tähelepanu juhib sunniraha määrates ja ettekirjutusi tehes.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. December 2006, 10:55
Otsi:

Ava täpsem otsing