Kapo: Ekspressi ajakirjanikud lasid endaga manipuleerida

21. detsember 2006, 11:16

Kaitsepolitsei komissari Henno Kuurmanni
sõnul on Ekspressi ajakirjanikud lasknud asjast huvitatud isikutel endaga
manipuleerida ning selle tulemusena on ajakirjandusse faktide pähe esitatud
valet ja meelevaldseid tõlgendusi.

"Eesti Ekspressi artiklis toodud väidetesse, mis puudutavad tõendite võimalikku olemust või seda, mida kaitsepolitsei tänaseks päevaks uurimisel kogutud tõendite põhjal arvab, tuleks suhtuda kui kellegi väidetesse või fantaasiatesse mitte aga kui tõendamist leidnud faktidesse," kommenteeris kaitsepolitsei komissar Henno Kuurmann.

Tema sõnul pole kaitsepolitsei artiklis toodud väiteid ei Eesti Ekspressile ega teistele menetlusvälistele isikutele avaldanud, kuna nad ei pea eeluurimise huvidest lähtuvalt võimalikuks võimalike tõendite analüüsi kolmandate isikutega, veel vähem ajakirjanike või meediaväljaannetega.

"Kuna kaitsepolitsei ei pea uurimise huvidest lähtuvalt võimalikuks eeluurimise ajal peale prokuröride või eeluurimiskohtunikega tõendite olemuse või sisu üle diskuteerida, ei pea me kohaseks kellegi poolt ajakirjanduses avaldatud väiteid hakata kinnitama või ümber lükkama," märkis Kuurmann.

"Kaitsepolitsei on teostanud kõnealuse kriminaalasja uurimist kooskõlas kehtivate seadustega ning mingeid "kallutatud jõude" selle tagant otsida ei ole mõtet, sest neid lihtsalt ei ole," kommenteeris komissar.

Samuti ei vasta tema sõnul tõele artiklis väljendatud hirmud selle kohta, nagu jälgiks kaitsepolitsei ebaseaduslikult suurärimehi. "Kaitsepolitsei ei tegele inimeste, sealhulgas ärimeeste, põhjendamatu või veelgi enam ebaseadusliku jälgimisega. Kellegi jälgimiseks peab alati olemas olema põhjendatud alus ning jälgimise põhjendatuse otsustab kohus ning seda nõuet on kaitsepolitsei alati oma töös ka järginud," märkis Kuurmann ning lisas, et ilmselt on Eesti Ekspressi artikli eesmärgiks olnud survestada uurimist ja proovida seeläbi saada teada uurimise käigus kogutud tõendite laadi ja olemust.

"Juhiks inimeste tähelepanu asjaolule, et eeluurimine on aeg, kus toimub tõendite kogumine, olgu need siis isikuid õigustavad või süüstavad, kogutud tõendite hindamine toimub aga alles kohtus. See menetluspõhimõte on ka põhjuseks, miks eeluurimise ajal ei saa ei kaitsepolitsei uurimisasutusena ega ka prokuratuur asuda menetlusväliste isikutega tõendite üle arutama või neid meediaväljaannete vahendusel analüüsima või hindama. Nagu öeldud toimub tõendite hindamine ja õiguse mõistmine kohtus," lisas Kuurmann.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. December 2006, 11:16
Otsi:

Ava täpsem otsing