Projekti Innovatsioonipoliitika Katselabor
raames uuriti ja hinnati suuremate erakondade visioone Eesti tulevikust. Samuti
hinnati nende nägemusi meetmetest, mida peaks rakendama selleks et Eesti oleks
uuenduslikum ja edukam riik, teatas Innovatsioonipoliitika Katselabor.
Reformierakond, IRL ja Rahvaliit rõhutasid rakendusuuringute tähtsust Eesti innovatsiooni seisukohalt. Pakuti ka mitmeid uusi meetmeid Eesti innovatsiooni toetamiseks: Reformierakond tahaks senisest aktiivsemalt toetada Eesti disaini. IRL ja Sotsiaaldemokraadid tahaksid Eestis rakendada Hollandis juba edukalt toimivate Innovatsioonivaut?erite süsteemi. Keskerakond ja Rahvaliit peavad tähtsaimaks väljaspool Eestit tekkinud tehnoloogiate importi ja seejärel täiustamist.
Erinevad huvigrupid on kommenteerinud erakondade platvorme ja jaganud oma hindeid pakutud poliitikatele ja meetmetele.
Seni arvamust avaldanud huvigrupid on tunnustanud erinevate erakondade püüdlusi innovatsioonist mõtlemisel ja avaldanud lootust, et innovatsiooni teema leiab järjest põhjalikumat käsitlemist erakondade poolt.
Näiteks Eesti Leiutajate Liit pidas Reformierakonna platvormis ettevõtete eelistamist positiivseks, kuid samas häiris neid selles osas liigne ekstreemsus. Eesti Leiutajate Liit juhtis poliitiliste parteide tähelepanu sellele, et patenteerimise ja alustavate ettevõtjate toetamine on väga tähtis Eesti majandusedu seisukohalt.
Samas Ametiühingute Keskliidu arvates oli Keskerakonna platvorm liigselt ebamäärane ja väheütlev, ei leidunud ühtki konkreetset seisukohta. Kõige kõrgemalt hindas Ametiühing IRL-i platvormi, seda just seoses süsteemse lähenemisega.
Innovatsioonipoliitika katselabori eesmärgiks on tekitada informeeritud diskussioon poliitiliste parteide ja huvigruppide vahel Eesti innovatsioonipoliitikast. Projekti raames on loodud eestikeelne veebipõhine Innovatsioonipoliitikate käsiraamat, mis analüüsib ja tutvustab 17 riigi innovatsioonipoliitikaid ja kasutatavaid meetmeid.