Terves kehas terve vaim!

Ellen Murula 02. märts 2007, 00:00

Kuigi noored hakkavad pruukima alkohoolseid jooke aina varem ning suitsetamine on populaarsem sport kui suusatamine, on rõõm tõdeda, et on ka palju neid, kes pööravad tähelepanu oma keha ning tervise eest hoolitsemisele. Olin meeldivalt üllatunud, et saan Tallinna spordiklubides trennis käia saja krooni võrra odavamalt kui hinnakirjas ette nähtud, kuna olen pealinna sissekirjutatud õpilane. Kooliealistele võiks üle-eestiliselt pakkuda veel rohkem soodustusi spordiga tegelemiseks.

Täiskasvanute seas saab tervislik mõtteviis sisse üha uusi tuure. Tore oli näha, et Tartu maratonil oli massiliselt osalejaid nii Eestist kui ka välismaalt. Huviga ootan kevadet, et näha, kui palju inimesi huvitub sel aastal populaarsest Maijooksust. Eriti tore on juba mõnda aega televisioonis tutvustatud võimalus tellida kontorisse massöör. Arusaadav, et enamik rühiprobleeme (ja hilisemad seljavalud) on tekitatud just tundide kaupa laua taga küürutamisest. Tugev tervis ja sellest rõõmus meel teeb töötajad produktiivsemaks ning just sellega me võrreldes teiste Euroopa riikidega kimpus olemegi.

Veel tõsisemalt tuleks Eestis võtta ette aga alkoholipoliitika. Kättesaadavusest ja vanusepiirist ma ei tahagi rääkida, sest vaieldamatult kõige tugevamaks teguriks, mõjutamaks alkoholitarbijate arvu, on hind. Isegi kui hind ei takista Selveri alkoletist pereemal õhtusöögi kõrvale väikest veini haaramast, on märjukese odavus-kallidus noorele inimesele määrava tähtsusega. Samamoodi on tubakaga. Nagunii tuleb hinnad ELi tasemega varem või hiljem ühtlustada, aktsiisi suurendamine oleks õigustatud. Lisaraha saab suunata otse sinna, kus seda vaja on: meditsiini, sporti, haridusse.

Viimaseks mureküsimuseks jääb toitumine. Mul on kahju, et arusaam, kus täisväärtuslik toit tagab keha ja vaimu arengu, pole jõudnud veel koolidesse. Selle asemel, et pakkuda koolinoorele tasuta lõunat, võiksid õpilased maksta kuus riigi toetusele 100 krooni juurde ning saada selle eest tõeliselt kvaliteetset toitu. Usun, et sellega oleks nõus nii lapsevanemad kui ka nende võsukesed.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing