Eestlaste Alta Capital ostis ühe Läti suurema ehitusfirma

Silvia Kruusmaa 30. märts 2007, 00:00

Ekspertide hinnangul võib tehingu väärtus küündida 330 miljoni kroonini. Alta Capitali üks omanikke Indrek Rahumaa tehingu hinda ei avaldanud, viidates lepingu salastatusele.

Rahumaa lükkas ümber jutud, nagu kavatseks Alta Capital ettevõtte kohe edasi müüa. "See on täielik jama! Tegu on alusetute juttudega. Me oleme pikaajalised investorid ja ma ei kavatse seda ettevõtet müüa," ütles Rahumaa.

Rahumaa sõnas, et kuna tehing sõlmiti alles üleeile, siis on vara rääkida konkreetsetest tulevikuplaanidest. Kindlasti on ettevõttel kavas laieneda Balti riikides ja ka mujale, märkis ta.

Rahumaa ei usu ehitusturu kasvu aeglustumisse. "Kuna oleme pikaajalised investorid, siis oleme arvestanud turu kõikumisega. Siiski usume, et ehitussektoris jääb nõudlus suureks," ütles ta.

Rahumaa peab LECi puhul oluliseks, et ettevõte on tugev teatud niššides. LECi põhilised tegevusharud on üldehitus, energialiinid ja telekommunikatsioonid. "Need on meie silmis tugevad valdkonnad," märkis Rahumaa.

LEC oli üks esimesi Läti ettevõtteid, mis hakkas välismaal ehitustöid tegema. Ettevõte on korraldanud projekte Saksamaal, Slovakkias, Venemaal, Gruusias ja eksootilistes paikades, nagu Ghana ja Elevandiluurannik.

2001. aastal rajatud investeerimisettevõte Alta Capital keskendub hästitoimivatesse ettevõtetesse investeerimisele ja üleostmisele. Alta Capitali hinnanguline investeeringute väärtus on enam kui 2 miljardit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing