Agnes Ojala • 2. aprill 2007 kell 7:30

Kuressaare lennujaam laiendas reisiterminali

Möödunud nädalal lõppesid Kuressaare lennujaama reisterminali laiendamistööd, mis läksid kokku maksma 17 miljonit krooni, kirjutas Meie Maa.

"Reisiterminali laiendamise puhul oli tegu nööbi külge pintsaku õmblemisega, kuid tulemus on igati kaasaegne ja rahvusvahelistele nõuetele vastav," lausus Kuressaare lennujaama juhataja Mati Tang.

Lisaks reisiterminali vana osa põhjalikule ümberehitusele rajati terminali kinnine tsoon, et lahkuvad ja saabuvad reisijad teineteisega kokku ei puutuks. Samuti lisandus lennujaama pagasikäitluse osa. Lennujaama administratiivblokk paikneb nüüd lennujaama teisel korrusel. Lennujaam sai ka moodsad infotablood, kus võimalik jälgida infot saabuvate ja väljuvate lendude kohta.

Lennujaama reisiterminali laiendamistööd läksid maksma 17 miljoni krooni ning seda rahastasid Euroopa Liidu struktuurifond ja Kuressaare lennujaama omanikfirma AS Tallinna Lennujaam.

Ehitustööde peatöövõtja oli AS Kuressaare Ehitus. Tõid alustati möödunud aasta augusti alguses.

Järgmises etapis on kavas pikendada lennujaama lennurada 1800 meetrile. Üsna varsti algavad projekteerimistööd, kuid ehitustöödeks läheb järgmisel aastal.

Hetkel kuum