Suvised firmaüritused jagunevad põhja lõuna vahel

Marko Liibak 04. aprill 2007, 00:00

Tuginedes käibe TOP 300 hulka kuuluvatele firmadele ning personalijuhtidele, kaardistas Äripäev 32 firma suvised üritused. Neist 18 on otsustanud suvel laagrisse lüüa Lõuna-Eestis või Lääne-Eesti saartel. 13 firmat pidutseb Põhja-Eestis.

Infopäringud läkitati firmadele veebruari lõpus ja märtsi alguses. Saadud vastustest nähtub, et vähemalt pooltel vastanutest olid firmaüritused selleks ajaks juba kindlalt paigas või täpsustati veel mõnd olulisem detaili. Umbes paarikümnel firmal ei olnud veel suviste ürituste plaanid paika pandud ning kümned firmad suveüritusi ei korraldagi. Näiteks märgiti ühes vastuses, et firmal ei ole suve-, pere- ja spordipäevade pidamise traditsioone, sest üritused toimuvad spontaanselt, kui tekib töötajatele meeldiv idee ning aeg sobib.

Enamiku firmade suveürituse eelarve jääb vahemikku 100 000 kuni 300 000 krooni. Tõenäoliselt korraldab kalleima ürituse Eesti Põlevkivi. Eelarve järgi läheb see maksma 700 000 krooni, kuid seejuures tasub ka arvestada, et üritusest võtab osa konkurentsitult kõige rohkem inimesi - umbes 20 000.

Meie firmale sobib suviseks ürituseks tavaliselt mõni selline koht, kus me varem käinud ei ole.

Seni oleme käinud Pärnumaal, Võrumaal, Viljandimaal Sammulis, Peipsi ääres, samuti Paunjärvel Harjumaal.

Oluline on ka ligipääsetavus auto ning reisibussiga, kuna osakonnad on meil üle Eesti. Saartele ei ole me tavaliselt kohti otsinud.

Tänavust kohta ja aega ei ole me veel praegu paika pandud, kuna ürituse formaat ei ole päris kindel.

Tavaliselt on sellised üritused olnud juulis ning kuu viimastel nädalavahetustel.

Tere traditsioon on korraldada suvise üritusena spordipäev, millel meie töötajad osalevad koos peredega.

Spordipäeval toimuvad ägedad võistlused ning parimatele jagatakse autasusid, lisaks on veel kavas tantsud ja mängud.

Tänavune spordipäev on kavas korraldada Kullamaal ilmselt juuni alguses. Päeva eelarve on 240 000 krooni.

Suvise üritusena kavatseme juba seitsmendat korda tähistada Kohtla-Järvel keemikute päeva. Suve hõnguga üritus toimub seekord 26. mail. Terve linna pidu, millest võtavad osa nii keemiatööstuse töötajad oma perekondadega kui ka teised linnakodanikud, toimub Kohtla-Järve linnapargis. Peo korraldamiseks on igal aastal kulunud tavaliselt umbes 200 000 krooni.

Rakvere Lihakombinaat korraldab suvepäevad traditsiooniliselt koos sõsarettevõtte Talleggi ja tütarettevõtte Eksekoga. Sel aastal planeerime oma suvepäevad korralda Ida-Virumaal Peipsi ääres Remnikul. Kulud on inimese kohta 200-300 krooni.

SEB Eesti Ühispangas on traditsiooniks korraldada suvepäevad igal teisel aastal. Sel aastal suvepäevi ei toimu. Kuid näiteks mullused suvepäevad olid Käärikul.

Kuna oleme hotelliettevõte, siis meie suvel töötame ja talvel peame talvepäevi. Sel aastal olime 4.-5. veebruaril Läänemaal, mullu Võrumaal. Pärnu hotellide suvepäevad toimuvad sel aastal Lõuna-Eestis.

Aastate jooksul välja kujunenud tava kohaselt ei korralda firma suviseid firmapäevi, kuna just suvel on meie firma tegevuse kõrghooaeg ja tegeleme usinalt reisijate teenindamisega.

Samuti ei korralda meiefirma suurt töötajate jõulupidu, kuna reeglina on jõulude ajal meie laevad veel liinil. Oleks kahju, kui mõned töötajad peaksid peost töökohustuste tõttu ilma jääma. Teha kaks eraldi pidu poleks ka ju ikka see.

Samas korraldame aga toreda ja meeleoluka aastapeo, mis toimub igal aastal märtsi alguses. Selle peoga tahab juhtkond tänada töötajaid eelneval hooajal hästi tehtud töö eest.

Sel aastal toimus firmal juba üheksas aastapidu ja - nagu eelmistelgi aastatel - oli tegemist ikka laheda ja lustaka stiilipeoga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:30
    Otsi:

    Ava täpsem otsing