Täna toimunud Tallinna suvise turismihooaja
teemalisel nõupidamisel arutasid Tallinna linna ning erinevate ametkondade ja
erialaliitude esindajad ettevalmistusi saabuvaks turismihooajaks.
Tallinna abilinnapea Jaanus Mutli sõnul kerkib igal aastal turismihooajaga taas päevakorda turvalisuse küsimus vanalinnas. "Endiselt toimub suhteliselt palju taskuvargusi, röövimisi ning taksopettusi. Olukord taksonduses on eelmise suvega võrreldes kindlasti paremaks läinud, kuid see ei ole veel sugugi kiita”, märkis Mutli.
Nõupidamisel osalenud Põhja Politseiprefektuuri politseiprefekt Raivo Küüt kinnitas, et politsei prioriteet on vähendada röövimisi kesklinna piirkonnas. “Turvalisuse ja vandalismiaktide ennetamiseks on linnas tööle asunud pargivahid, kes peavad juba korda näiteks Tammsaare, Kadrioru ning Männi pargis Mustamäel ja Harjumäel. Kindlasti karmistame turismihooajal linnas ka taksokontrollide tegevust,” tõdes Mutli.
Linn jätkab tööd ka turismibussidele täiendavate parkimis- ja peatumiskohtade loomisega. Praegu saavad turismibussid peatuda peamiselt näiteks Mere puiesteel ja Linnahalli juures. Ühe võimalusena näeb linn kindlatesse kohtadesse ajalise piiranguga parkimiskohade loomist.
Täiendavaid ressursse on linn suunanud ka heakorda, parandades sellega haljastust ja üldist välimust. Paigaldatakse uut linnamööblit - prügikaste, infoviite ja -tahvleid. Linna kaunistamiseks lillekompositsioonidega kulutatakse tänavu 3,5 miljonit krooni, mis on kolm korda rohkem kui möödunud aastal. Aasta algul korraldas Tallinna Keskkonnaamet ideekonkursi, mille eesmärk oli ühtse ülelinnalise lillepeenarde, -tornide, -amplite ja -kompositsioonide kujunduse eskiisprojektide saamine.
Esimesed kevadised lillekaunistused pannakse välja juba 15. aprillist. “Tallinna päevaks, 15. maiks peaks linn täies lilleehtes olema,” ütles Mutli.