10. aprill 2007 kell 8:24

Kuressaare baarid võivad jääda öise viinaloata

Kuressaare volikogu linnakodaniku-komisjon kavandab vajadusel algatada volikogus eelnõu, mille kohaselt keelataks Kuressaares alkoholimüük alates kella kahest öösel, kusjuures keeld kehtiks ka baaridele.

«Oleme valmis vastavat eelnõud algatama, kui keegi teine seda enne meid ei tee,» lausus linnakodaniku komisjoni esimees Laine Tarvis Meie Maale.

Tema sõnul on vastava ettepanekuga pöördutud ka linnavalitsuse poole, kuid seni pole sellest tulu tõusnud.

«Korraldati küll politsei ja ööklubide omanikega ümarlaud, et paigaldada kesklinna turvalisuse tõstmise huvides turvakaamerad, ent nüüd on asi õhku jäänud,» ütles Tarvis.

«Samas on probleem suur, arvestades, et möödunud aastal toimus kesklinnas mitmeid alkoholist tingitud vägivallajuhtumeid.»

Markantsemates vägivallaepisoodides pussitati kesklinnas noormeest ning trennist tulnud mehele tekitati katkise pudeliga näkku lüües raskeid kehavigastusi. Lisaks esines kesklinna ööklubide lähistel mitmeid peksmisjuhtumeid.

Müügi piiramist pooldab ka politsei, kes tegi möödunud aasta novembris Kuressaare linnavolikogule ettepaneku lõpetada turvalisuse parandamiseks linna baarides ja teistes lõbustusasutustes alkoholi müük kella kahest öösel.

Alkoholimüügi keeld alates kella kahest öösel tähendaks ilmselt ööklubide sulgemist sellel ajal ning ka linnaäärsed tanklad peaksid loobuma lahja alkoholi müügist, mida mõned bensiinijaamad öisel ajal praktiseerivad.

Kuressaare linnavalitsus kavandab öise alkoholimüügi piiramist arutada tänasel istungil.

Hetkel kuum