Mariliis Pinn • 21. juuni 2007 • 1 min
Jaga lugu:

SEB Enskilda: Mõisa spekulatsioon ei vasta tõele!

"Jüri Mõisa poolt tõstatatud spekulatsioonile ütleks kommentaariks, et mitte midagi ebatavalist ei ole Arco aktsiate märkimisel toimunud ja SEB Varahalduse fondid on oma investeerimisotsuste tegemisel täiesti iseseisvad," teatas SEB Enskilda üks juhtidest Henrik Igasta.

"Spekulatsioon, nagu oleks SEB täna Arco Vara suuromanik, ei vasta tõele; SEB Enskilda Equities ja SEB Eesti Ühispank hoiavad enda kontodel ajutiselt kogu IPO sujuva arveldamise tagamise eesmärgil aktsiaid klientide nimel.

Olgu veel ka igasuguse kahtluse hajutamiseks lisatud, et SEB Enskilda ise märkis IPOst aktsiaid piiratud koguses (veidi üle 30 000 aktsia), sest hoolimata oma turutegemise kohustusest otsustasime allokeerimisel eelistada suurt numbrit investoreid, kelle märkimishuvi ületas oluliselt kogu pakkumist," selgitas ta.

"Lisaks lükkan ümber igasuguse väited, mis puudutavad ebaharilikult pikka perioodi märkimise lõpu ja tulemuste avaldamise vahel. Juhtkond laekus viimaselt investorikohtumiselt viimasel märkimispäeval (14.06) peale südaööd. Aktsiahinna kinnitamine ja jaotus toimus varajastel hommikutundidel, mille järgselt edastati jaotustulemused börsile kontrollimiseks ja pressiteade tulemustega väljastati 15.06 kell 13.00," lükkas ta Mõisa väited ümber.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt