Tabavaid ütlemisi tänastest, 9. augusti
lehtedest
"Isegi praegused kommunistid suhtuvad Stalini tegudesse kriitilisemalt kui Kreml," Heiki Suuskask, Eesti Päevalehe toimetaja, Eesti Päevaleht.
"Veebientsüklopeedia Vikipeedia on kõige rohkem muljet avaldav ühiskondlik vaimuasi, mida kunagi on ette võetud," Warwici ülikooli sotsioloogiaprofessor Steve Fuller, Eesti Päevaleht.
"Puhas võib ju marketis olla, aga ka hingetu, nagu ka sealne toit - pakendatud, surnud," Diivani peatoimetaja Piret Tali.
"Neid (liitlasi - toim) pole vaja otsida läänest, vaid oma kogukonnast," professor Marju Lauristin, nimetades eestlaste liitlastena eeskätt siinseid muulasi, Eesti Päevaleht.
"Seni võis pahatahtlik lugeja raamatuga ikka kuhugi WCsse või nurgatagusesse minna ja raamatut kahjustada," rahvusraamatukogu haldusdirektor Mati Kibin, põhjendades turvaväravate paigaldamist lugemissaalide ustele, Eesti Päevaleht.
"Mis ta tasub, aga midagi peab ju tegema," kauplusebussi ehk nn lavka omanik Endel Laanemets, Eesti Päevaleht.
"Ega lapseootus ei ole naise üksitegemine ega hobi," ärimees Even Tudeberg, soovitades meestele lapsepuhkust, Postimees.
"Linnakodanik vahetab silmagi pilgutamata lapsed tarbimise vastu, mis on väga ratsionaalne tegevus - iga sündimata laps võimaldab sooritada mitu maailmareisi ja liisida kallima auto," Mainori Kõrgkooli professor Andres Arrak, Postimees.
"Pärnu mnt - Liivalaia ristmikul eirati õhtusel tipptunnil punast foorituld 65 (sic!) korral tunnis, see tähendab ju, et niisugusel ristmikul varitseb liiklejaid õhtusel tipptunnil reaalne avariioht rohkem kui korra minutis," ASi Signaal nõukogu esimees Andres Peets, Postimees.
"Alkoholiori peab rahuldavalt edasi elamiseks taltuma: nagu suhkruhaige ei saa mugida kilogrammide kaupa päeva komme, ei tohi alkoholisõltlane eales veel kaine peaga otsustada endale suhu kallata isegi tilka õlut," psühhiaater Anti Liiv, Maaleht.
"Varsti lähen oma magistrikraadiga ilmselt trollijuhiks - neil ju palgad kerkivad - või välismaale," endine ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja Rahel, pidades jutte suurtest palgatõusdest blufiks või lihtsalt "statistikaks", SL Õhtuleht.
"Homovärk on haigus, mida tuleb ravida, sest see mürgitab ühiskonda terviklikult," Tallinna kunstigümnaasiumi direktor Märt Sults, SL Õhtuleht.
"See on ikka lollide lollitamine. Lollide koorimine ei saa olla hea äri, sest lollidel ei saa teoorias olla väga palju raha," ärimees, sh ka SMS-laenude andmisega tegelev, Hans H. Luik SMS-laenu firmade kohta, kes annavad laenu valimatult kõigile, Eesti Ekspress.