Ehitusmaterjalide müük jõudis pea viie miljardini

Enno Rebane 05. september 2007, 00:00

Tänavuse esimese poolaasta ehitusmaterjalide müügi kasv jäi võrreldes eelmise aasta esimese poolega samaks, ekspordi osas on tuntav mõningane kasvu pidurdumine.

Siiski on areng veel väga dünaamiline - esimesel poolaastal 2007 kasvas Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liitu kuuluvate ettevõtete müügikäive eelmise aastaga võrreldes enam kui 30%, 4918 miljoni kroonini.

Sarnaselt esimese kvartaliga torkab silma sillutuskivide müügi kasv - esimesel poolaastal valmistati neid kolmveerandi võrra eelmisest aastast enam. Mulluste järjekordade tõttu on sellesse valdkonda palju investeeritud ja nüüd peavad tootjad lootma, et tehtud investeeringud end ära tasuvad.

Teistest enam on aasta esimesel poolel kasvanud katusematerjalide ja kuivsegude müük ning keskmist taset ületab ka soojustusmaterjalide müügitulemus.

Ainukese tootena näitas minimaalset müügikasvu killustik, põhjuseks peamiselt tagasihoidlikum teedeehituse maht.

Tänavuse aasta 6 kuu jooksul eksporditi ehitusmaterjale 1204 miljoni krooni eest, mis ületab 2006. aasta sama ajavahemiku tulemust peaaegu 200 miljoni krooniga.

Suurima ekspordikäibe mahuga on ehitusmontaažvahtude tootja Krimelte, järgneb maxit Estonia. Suurima ekspordikäibe osatähtsusega võrreldes ehitusmaterjalide müügikäibega on samuti Krimelte (ca 90%).

Ligikaudu kolmveerandi toodangust eksportisid seina- ja katusematerjalide valmistaja Wienerberger ning avatäidete tootja Saajos Inexa.

Ligikaudu 60% müügikäibest eksportisid seinamaterjalide tootjad Silbet ja Aeroc, fassaadivalmistaja K.M.T. Fassaadimeistrid ning ehituskeemia tootja Remei Baltica.

Enam kui poole toodangust viisid Eestist välja lubjakivitoodete ettevõte Nordkalk ning avatäidete tootjad T-Tammer ja Viking Window.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing